Сите новости за PlayStation Experience

искуство со плејстејшн

La Искуство на PlayStation оваа година се одржа од 5 до 6 декември во Сан Франциско, со конференција на Sony што траеше два часа и беше преполн со објави, вклучувајќи пријатни изненадувања како на пр Ni No Kuni II: Revenant Kingdom, Ace Combat 7 или видео каде што за прв пат видовме вистинска игра на многу очекуваната Final Fantasy VII римејк.

Секако, имаше простор и за други игри кои исто така се многу посакувани од fansубителите на PlayStation 4Како Неизвестен 4: Крадец, од кои беше прикажано видео со кино во кое може да се наб theудува вградување на можноста за избор на линии на дијалог, нешто апсолутно невидено во сагата. Како curубопитен придонес, забележете го тоа Шон легнал, претседател на Сони Америка, тој носеше маица на сцената несреќа Bandicoot, и момче, толку многу инсистирање и играње игри со овој лик може да ни донесе пријатно враќање во стилот.

Играта на Final Fantasy VII римејк беше тотално спектакуларно и многу просветлувачко за тоа како ќе се одвиваат борбите во играта, каде се чини дека пресвртите го отстапија патот кон директната акција, одлука што сигурно нема да ги возбуди најжестоките навивачи, но тоа ја прави играта повеќе достапен за Големата публика. Сквер Еникс Тој исто така ја искористи можноста да објави дека класичната верзија од 1997 година е веќе продадена PlayStation 4, е истата игра во која се гледаше светлината PC пред неколку години, но со свои додатоци за конзолата Sony, како трофеи.

На ист начин што веќе го имаме на располагање Дебели авантури на принцезата став PS4, кооперативна акциона игра за четири играчи, нуклеарна Престол (PS4, PS Vita и PC), бастион (ПС4, ПС Вита), серијата Bit.Trip исто така може да се преземе за истите конзоли, додека Пиштоли горе!, бесплатна игра акција и стратешка игра што ќе ви биде на дофат на раката почнувајќи од следната среда, 9 декември за PlayStation 4.

Од креаторите на добро познатата ИП на Гранични можеме да почекаме Battleborn, што исто така се појави во ова Искуство на PlayStation и најавен е нов лик, Тоби, што ќе биде ексклузивно за PlayStation 4 за време на отворената бета фаза, а исто така и оние кои ја играат бета-програмата на отворената бета машина Sony, тогаш тие ќе го имаат овој лик бесплатно во последната верзија на играта.

Capcom продолжете да го ставате целото месо на плукање со вашиот следен Street Fighter V, кој ќе пристигне натаму 16 за февруари следната година да PlayStation 4 y PC. Поводот беше искористен за воведување на нов борец, ФАНГ, со што се затвори списокот на првите 16 борци што ќе ги содржи играта, но овој список ќе се прошири во текот на 2016 година со бесплатното пристигнување на Алекс, Гиле, Балрог, Ибуки, Јури y Уриен.

Креативниот Тим Шафер беше виден од Искуство на PlayStation и се качи на сцената за да го потврди тоа Ден на репастериран пипало Onе се најде во продажба во март следната година. Тој исто така најави преработка на друга класика на исчезнатите Лукасартс, Ремастериран целосен гас, што ќе ги достигне и едните и другите PlayStation 4 како PS Вита. И, ако ни се чинеше малку да имаме иднина на повидок Psychonauts 2, се зборуваше за нова авантура инспирирана од овој универзум под наслов П.сихонаути во ромб на пропаста и наменети за PlayStation VR.

Фановите на сагата Јакуза, веќе класика на Сега, тие се сретнаа со добри и лоши вести, барем за Европејците. Ако започнеме со доброто, ќе ви го кажеме тоа Јакуза 5 конечно ќе се најде во продажба на 8 декември за Playstation 3. Во однос на лошото, тоа директно го допира лансирањето на епизодата од осумдесеттите години на Јакуза 0, што ќе ги достигне обајцата PlayStation 4 како PlayStation 3, но нема потврда за европска територија, како што видовме на Твитер на Сега: «Ние знаеме дека сагата Јакуза е сакана од сите нејзини обожаватели во Европа, но за жал во овој момент не можеме да ја потврдиме европската премиера на Јакуза 0".

http://www.youtube.com/watch?v=IXAqu49B-as

Прашаното Кралот на борците XIV презентираше нов аудиовизуелен материјал, прикажувајќи карактери како Ангел, Ралф, Били Кејн, Кула o КралотИако на визуелно ниво, сè уште изгледа многу застарено и не ги задоволува многу следбеници на класичните духови. Следниот Рекет и празно ќе биде достапна на 12 април и новата игра на тим нинџа Исто така беше виден и беше прилично впечатлив: сè уште немаме многу детали за Ни-О, но секако таа мешавина од Онимуша, Темни души и лесен допир мусу ние сакаме.

На ред беа очилата за виртуелна реалност Сони, PlayStation VR, во која се чини дека компанијата вложи голем напор да понуди ексклузивни наслови, како и компатибилност со многу други. Можеме да размислиме Лет на орел de Ubisoft, во кое можеме да го истражуваме небото на Париз со орелско око, впечатливо Компанијата „Модерна зомби такси“ de Сони Санта Моника, во која ќе мора да дејствуваме како таксист во глупости апокалипса глупости, и Голем, авантура во која ќе влеземе во кожата на гигант од камења. И, ние мора да истакнеме реклама што ќе им угоди на оние што живееле со интензитет во годините на Dreamcast и тие имаат Рез како една од најдобрите наслови во системот: во ова Искуство на PlayStation беше потврдено РЕЗ Бескрајна став PlayStation VR, римејк на класиката од најновата конзола Сега -иако го видовме и во PS2-, што исто така ќе го содржи креаторот на оригиналот, Тетсуја Мизугучи.

Исто така, беше најавена и друга група наслови, како на пр симулатор работа, што ќе нè запознае со кожата на различни професионалци, како што се готвачи или канцелариски работници, или 100 рофтен голф, игра што комбинира гигантски роботи со голф. Но, поинтересна беше потврдата за развојот на Аце борба 7, нова рата на воздушната борбена сага за Namco кој ги направи своите први чекори во староста PlayStation и тоа ќе биде компатибилно со PlayStation VR -и се надевам дека квалитетот на програмата ќе нè натера да заборавиме на последната Напад хоризонт-.

Едно од најголемите изненадувања на Искуство на PlayStation беше најавата на Ни Но Куни Втори: Одмаздено кралство, продолжение на тој неодолив jrpg што се појави во PlayStation 3 и тоа повторно ќе биде развиено од Ниво-5, со некои клучни имиња од оригиналниот проект, како на пр Акихиро хино во неговата улога како режисер и О Хисаиши задолжен за саундтракот.

Вистината е дека тоа е настан преполн со реклами, што е добро да се подобри позицијата на Sony со неговиот PlayStation 4, уште повеќе, ако е можно. Можеби најмалку интересните новини лежат во предлозите за играње на насловите со кои Јапонците се обидуваат да ја привлечат пошироката јавност PlayStation VR: Задоволни сме што знаеме дека ќе има компании од трети страни кои нудат поддршка и компатибилност за оваа периферија, но сепак ни недостасува попривлечен ексклузивен софтвер, што навистина покажува што може да направи оваа слушалка за виртуелна реалност.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.