Сите новости на PlayStation на Е3 2018

По Мајкрософт, Електроника уметност y Сквер Еникс конечно на ред дојде јапонската мултинационална Сони. Најголемиот саем за видео игри официјално започнува денес, иако скоро сите програмери веќе ги презентираа повеќето вести што ќе пристигнат во текот на оваа и следната година.

Иако PlayStation 4, вклучувајќи го и моделот Pro, покажува знаци на замор на пазарот, компанијата останува ненајавена кога планира да ја лансира петтата (или шеста како што ја гледате) генерација на PlayStation. На овој настан, Сони ги претстави своите главни новини и меѓу нив ги наоѓаме The Last of Us 2, Control, Resident Evil 2 и Spiderman, единствениот лик на Марвел на кој Sony продолжува да ги има правата.

Негативната точка што ја најдовме во презентацијата што Сони ја истакна на Е3 2018 е дека во повеќето случаи, конечните датуми на објавување не се објавени, а оние што се потврдени се во повеќето случаи за крајот или почетокот на следната година. Всушност, некои наслови може да бидат претставени повторно на Е3 2019 година, бидејќи, според најавените датуми, тие нема да се појават на пазарот до средината или крајот на следната година.

Последниот од нас 2

Како би можело да биде поинаку, Сони го започна настанот со трејлер за The Last Of Us 2, кој за жал компанијата не информирал за датумот на објавување, па ќе мора да почекаме неколку месеци за да видиме дали Сони го открива очекуваниот датум на објавување.

Човек пајак

Апелот за суперхерој на Марвел е на својот врв и заработувачката за „Avengers: Infinity Wars“ и „Black Phanter“ се неколку многу јасни примери. Спајдермен е единствениот лик на Марвел кој останува во рацете на Сони денес и јасно е дека гледајќи го успехот на овој лик, тој нема намера да се ослободи од него.

По новото рестартирање на овој лик со филмот Spiderman Homecomming, Sony исто така сака да го искористи своето влечење во светот на видео игрите. Во новата видео игра за PS4 тоа ќе се појави на пазарот на 7 септември, можеме да видиме како пајакот се бори со Негатив, Рино, Шкорпија, Електро и мршојадец. Заради големиот број непријатели, Спајдермен можеби не е сам во оваа нова игра и внимава на крајот на трејлерот.

Дух на Цушима

Иако не е откриено каква ќе биде механиката Игра на духот Цушима, оваа нова игра од студиото Сакер Панч Игри, е хак и слаш акциона игра поставена во Јапонија на самураите. Во моментов, нема закажан датум на објавување.

смртта stranding

Новата игра на творец на Metal Gear Solid, Хидео Коџима се вика Death Stranding, трејлер во кој глуми Норман Ридус (Дерил во серијата The Walking Dead). Во приколката можеме да видиме како главниот јунак талка низ различни сценарија во кои тој ни дава да разбереме дека неговата работа е да пренесува луѓе и / или предмети од едно на друго место додека не се искомплицираат работите.

Resident Evil 2

После неколку години без вест за овој популарен наслов што беше почеток на жанрот хорор и зомби во светот на видео игрите, Capcom ни покажа најава за тоа што ќе можеме да видиме во Resident Evil 2, но нема биди горе следниот 25 јануари следната година. Уште еднаш, време е да почекаме.

Контрола на

Control, од Сем Лејк, ни нуди проект многу сличен на Quantum Break (тие се исти креатори), а ако не, само треба да го погледнете горниот трејлерr. Според Сони, Контрола на натприродна акција авантура во трето лице со футуристичка естетика и каде што главниот јунак има вештини за контролирајте го времето и манипулирајте со предметите со умот.

Kingdom Hearts III

Willе остане само следната година, поточно на 29 јануари, датумот на кој се вика новата игра Пиратите од Карибите Kingdom Hearts 3 и игра со улоги што се одвиваат во Дизни универзумот, каде што се појавуваат Гуфи, Доналд и другите ликови на Дизни.

Nioh 2

Не може да се пропушти приколката во која компанијата ни покажува слики од новата игра наречена Nioh 2, од кои малку или ништо друго откриено.

Нови мапи за Call of Duty: Black Ops III

Не само што корисниците на PlayStation живеат на нови игри, туку тие сакаат и енергија продолжете да уживате во вообичаените игри се додека компанијата ја прошири играта. Во овој случај, Сони објави четири нови мапи за Call of Duty: Black Ops III: Jungle, Summit, Slums and Shooting Range, пакет мапи што сега е достапен за Ps4.

Судбина 2: напуштена

Судбина 2: Оставено е проширување на Судбината 2, кој ќе пристигне на 4 септември. Во оваа експанзија, најбараните криминалци во галаксијата организираа пробив од Затворот на древните. Избрани сме да воведеме ред во овој затвор, но како и обично, сè оди наопаку и мораме да ја земеме правдата во свои раце.

Што има ново за PlayStation VR

За возврат Тровер го спасува универзумот, игра компатибилна со Playstation 4 и PlayStation VR, наоѓаме еден од креаторите на сериите Rick & Morty. Sony не даде повеќе детали за овој наслов, така што ќе мора да почекаме за повеќе детали, но засега изгледа прилично добро.

За разлика од претходната титула, Дерасине е титула ексклузивно за PlayStation VR, игра од креаторите на Bloodborne и каде влегуваме во чевлите на духот повикан од девојка која живее во интернат изолиран од светот. За време на играта, мора да го докажеме нашето постоење, покрај тоа што манипулираме со силите на животот и времето, за да можеме да ги смениме животите на децата во интернатот. Во моментов, исто така, немаме повеќе информации за достапноста на оваа ексклузивна игра за очилата за виртуелна реалност на Sony PlayStation VR.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.