Сите новости од ФИФА: Лигата на шампионите на УЕФА е тука и многу повеќе

FIFA 19 е веќе објавена од Electronic Arts на својот E3 настан, фудбалската видео игра продолжува да биде една од најплодните за EA, толку многу што месец по месец влегува во списокот на најпродавани видео игри за сите платформи, голема грешка за ова е Ultimate Team и другите интересни режими. Но, важно е што ЕА веќе ги објави ФИФА 19 и многу свои вести.

Eтој следната година ќе можеме да уживаме во нови лиценци и добро познати лица, и покрај фактот дека во оваа прилика тие исто така сакаа да му дадат малку истакнатост на Нејмар, играчот на ПСG.

Најважно е тоа Сега се додава лиценцата за Лигата на шампионите на УЕФА, која се додава на добро искористената на ФИФА, и е дека Светското издание на Русија 2018 на ФИФА 18 создаде многу насмевки кај корисниците кои уживаат во нивните различни режими. Сега оваа лиценца во Лигата на шампионите е потполно земена од „Про еволуционен фудбал“ на Конами, кој се чини падна во јама без дно. Дефинитивно, ЕА продолжува да ја позиционира својата игра како О'Реј на фудбалот и не изгледа дека ќе се промени на краток рок.

Во меѓувреме, тестирани се нови карактеристики како што е новиот систем за шутирање, што го искоренува огромниот успех на двојното притискање при шутирање во FIFA 18. Друг пример е дека секој играч ќе ја прими и дистрибуира топката со персонализирани анимации прилагодени на режимот во тој игра во реалноста. Имаме и нови персонализирани техники за напад и одбрана во зависност од тимовите, мали графички подобрувања и на ниво на кориснички интерфејс-како Лигата на шампионите на УЕФА-. Покрај тоа, тие исто така ветија мало подобрување во режимот „Ел Камино“, како и негово вклучување на „Нинтендо Свич“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.