Овие се сите уреди на Samsung кои ќе бидат ажурирани на Android Oreo, каде што се истакнува Galaxy S6

Samsung отсекогаш се карактеризираше, барем за време на неговите први години на владеење во светот на телефонијата, во вклучувањето на слој за персонализација што го правеше процесорот да работи максимално и во повеќето случаи, тој претставуваше кретени. Но, во последниве години, работите се променија многу во корејската компанија, бидејќи таа не само што започна да го разредува слојот за прилагодување на Андроид, туку и престана да лансира голем број мобилни телефони на пазарот и во моментов се фокусира на опсегот J, S и Note, што му олеснува на корисникот да избере уред. Со разредување на слојот за прилагодување, тој може да понуди ажурирања на своите терминали на продолжен начин со текот на времето и примерот го имаме во најавата за пристигнувањето на Android Oreo на Galaxy S6.

Вчера започна да кружи гласина во која беше наведено дека компанијата со седиште во Јужна Кореја има намера да го ажурира Samsung Galaxy S6, терминалот што беше многу важна промена за Samsung и ја постави основата на дизајните што во моментов ја користат компанијата со оние закривени рабови. Но Не е единствениот терминал со скоро 3 години на пазарот Тоа ќе биде ажурирано, бидејќи друг тела, Galaxy Note 5, кој не пристигна во Шпанија, е исто така вклучен во терминалите што ќе го гледаат Android Oreo внатре.

Но, тие не се единствените врвни терминали што ќе се ажурираат, бидејќи и Самсунг обложувајте се на ажурирање на терминалите од опсегот Ј што се појави на пазарот минатата година. Сепак, терминалите на опсегот A од 2016 година нема да го видат ажурирањето на Android Oreo, нешто логично со оглед на тоа што тие се нискиот опсег на Samsung.

Што ако Не знаеме датумот на ажурирање на терминалите кои се најдолго на пазарот, така што до почетокот или кон средината на следната година немаме илузии да ја добиеме соодветната надградба ако нашиот терминал е Galaxy S6 или Note 5, бидејќи компанијата во моментов е во бета фаза. Android Oreo на Galaxy S8 и S8 Plus и следните се S7 и S7 Edge.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.