Сите специфични детали за Samsung Galaxy Note 7

галаксија-нота-7

Протекоа огромен број фотографии кои повеќе не оставаат да се сомневаме во можностите, функциите и вестите на Samsung Galaxy Note 7. toе направиме мал преглед на сите новости што се дефинитивно потврдени со овие фотографии и кои не можеме да ги пропуштиме поради близината на неговото лансирање. Бидејќи најмоќната мобилна алатка за работа на Samsung се враќа повторно во борба, во низа доста екстравагантни бои и со новини во екот на најновата технологија. Ова се најрелевантните потврдени гласини за Samsung Galaxy Note 7.

Тимот на OnLeaks Тој не остави кукла со глава во врска со Galaxy Note 7, потврдувајќи да започне со тоа, исто така, ќе биде придружена со новата верзија на Galaxy Gear VR, со USB-C конекција. Датумот на презентација на уредот е поставен за 4 август, нема ништо помалку од тоа, затоа е добро време да направиме мал преглед на сè што знаеме за овој одличен уред, неспоредлива моќност, што можеби остави редок вкус во уста на оние кои прочитале дека нивната RAM меморија нема да надмине вкупно XNUMX GB.

 • Екран: QHD со големина од 5.7 инчи (2K, 2560 x 1440) Super AMOLED
 • Процесор: Exynos 8890 или Qualcomm Snapdragon 8xx (8-јадрен 2.3GHz)
 • RAM меморија: 4 GB
 • Камера: Sony IMX260 сензор, 12 MP, двоен пиксел, f / 1.7, 26 mm, автоматски фокус за откривање фаза, OIS, LED блиц, 1 / 2.6 ″ големина на сензор, 1.4 μm големина на пиксел, гео-означување, истовремено 4K видео и 9MP слика на слика, фокус на допир, откривање лице / насмевка, автоматско HDR, панорама, 2160p @ 30fps, 1080p @ 60fps, 720p @ 240fps, HDR
 • Фронтална камера: Двоен пиксел од 5 MP, f / 1.7, 22 mm, двоен видео повик, Auto HDR
 • складирање: 64 GB, 128 GB
 • Проширување: microSD за картичка од 128 GB
 • Водоотпорен: IP68 отпорност на прашина, ветер, вода
 • Бои: Достапно во црна, сребрена, сина боја
 • Бенефиции: Скенер за ирис, скенер за отпечатоци
 • Batería: 3500 mAh
 • S-Pen: 4096 нивоа на притисок, помалку од 50ms латентност
 • Presentación: 2-ри август 2016 година
 • Стартувај: 15-ти август 2016 година (зависен од операторот)
 • цена: 850 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Manuel dijo

  Каде се овните 8 свирки за кои толку многу се зборуваше и новиот процесор кој го поддржуваше единствениот

 2.   Павел (@Pafcholini) dijo

  И погоре во Европа ќе го продаваат моделот со егзинос. По толку многу години обложување на Самсунг, време е да се смените и да пробате на Оне Плус 3.

  1.    Комерцијален менаџмент Cahispa dijo

   Но, ексинос, има ли подобри перформанси во потрошувачката?, Како што прочитав

  2.    Мигел Хернандез dijo

   Поздрав Павел

 3.   Yoshi dijo

  4 GB затоа што тие веќе не ги ставиле 8-те рам, внатрешна меморија 64 и 128, белешка со сè што имаме денес 64 е шега и минимална надворешна 256.

 4.   Изабело Ривера сигурен dijo

  Размислував да го купам, но ако дојде безкаф овен, ќе го поминам

 5.   Manuel dijo

  4 од овен што го имам во белешка 4 Чекав со години за овој мобилен бидејќи е толку сансунг жалам, но изгубивте клиент отворен за да се обложи на еден плус 3

  1.    Хозе Лузардо dijo

   Долго чекав на телефонот но исто е и за тоа што го кажува тука, другиот не вреди според тие спецификации да ставам толкава сума пари на телефон што понудија телефон што би бил astвер и нема ништо што ниту еден телефон не може да го понуди ако она што тие ќе го извадат, зошто го оставам Самсунг по мој избор и ги купив сите белешки и галаксии што излегоа

 6.   Исус dijo

  Тие го зезнаа…. Но тоа им се случува да се чувствуваат безбедно realize. Како ќе сфатат дека има многу омаловажувачи… тие ќе го имаат во своите чевли… ..

 7.   сочни dijo

  Јас се придружувам на мислењето на другите. Две години сум со белешката 4, чекајќи го заминувањето на овој монументален телефон. дека тие нè „продадоа“ преку Интернет и гледам дека тој тесно го надминува терминалот што го имам сега. НЕ вреди за оваа тешка инвестиција, за неколку разлики. Друг губитнички клиент.