Следниот модел на OnePlus ќе го додаде Snapdragon 835

OnePlus

На крајот на минатата година јужнокорејската компанија Самсунг изврши масовна нарачка за процесори Qualcomm Snapdragon 835, и кратко време откако неколку компании ги објавија своите уреди со претходниот процесор поради недостаток на најновиот модел на процесори на Qualcomm. Во случајот LG да го лансира G6 или презентацијата на Sony Xperia XZ Premium на MWC во Барселона, беше јасно дека јужнокорејската компанија не лаже кога рече дека ги монополизирала скоро сите процесори на Qualcomm, затоа LG G6 ја има претходната процесорска верзија и Sony нема да излезе до средината на годината.

Во случајот на новиот модел на OnePlus, излезе дека може да го монтира овој процесор и тоа е, покрај 5,5-инчниот екран, оваа нова верзија на спектакуларниот уред ќе ја додаде и најновата од Qualcomm, т.е. за неколку месеци. Очигледно денес тие немаат достапност да го користат овој процесор исто како што немаат и останатите брендови на пазарот, но играта може да оди добро ако добијат подгответе го во месеците јуни и јули што е кога вообичаено се презентираат новите модели на OnePlus.

Значи, веќе без страв да не бидеме во право, можеме да кажеме дека новиот модел на OnePlus ќе биде еден од најдобрите во однос на моќноста и спецификациите, што ако го додадеме прекрасниот дизајн што обично го има OnePlus и прилагодената цена земајќи ги предвид спецификациите, ние се пред навистина импресивен уред. Haveе почекаме уште малку и да видиме што е точно во сето ова на новиот процесор Snapdragon 835 во овој OnePlus, но скоро е сигурно дека на крајот ќе го вклучи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.