Следниот iPhone 8 за повеќе од 1000 евра?

Јаболко

Очигледно iPhone не се ефтини уреди, всушност тие никогаш не биле, но овој пат она за што се шпекулира е тоа тие можат да наплатат повеќе од 1000 евра за моделот „XNUMX-годишнина“ и тоа во основната, односно онаа со најмал капацитет.

Сето ова е гласина што ја објави веб-страницата на Брзата компанија, и иако е точно дека цената на iPhone-ите на Apple се зголемуваше со текот на годините, како и обично на сите паметни телефони и остатокот од „животот“, Во случај на овој ексклузивен модел на iPhone 8, цената би била навистина висока. 

Очигледно цената на овој модел на iPhone не е главната, зборуваме за можен iPhone 8 или специјална десетгодишнина, знаеме дека во оваа смисла Apple нема да се плаши да одреди цена за ова можно издание, но исто така мора да појасни дека ова не би бил единствениот iPhone што би го претставиле, се зборува и за iPhone 7s и 7s Plus, оние што би биле „подостапни“ во однос на цената ...

Целата можна технологија ќе биде додадена на овој нов модел на Apple, евентуално закривен 5.8-инчен OLED екран, на брзо безжично полнење или читач на отпечатоци под стакло се некои од многуте гласини кои кружат низ мрежата подолго време. Сето ова вооружување на технологијата не е бесплатно за компаниите и ако тие исто така треба да заработат пари, нормално е дека цените вртоглаво се зголемуваат, но досега сите се гласини, така што нема ништо официјално потврдено, па да видиме како напредува оваа можна цена за следниот iPhone овие месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Режим Мартинез Палензуела САбино dijo

  Стегачот поминува ...

 2.   Николеј Фалкон од Мичишиге dijo

  Во овој момент, iPhone не е симбол на статусот, тие времиња поминаа за Apple.