Следете ги Олимписките игри во Лондон 2012 година со Олимписките игри во НБЦ и Олимписките игри во Ен-Би-Си во живо Дополнителни [Android, iOS]

Да се ​​има Андроид или Ајфон навистина може многу да го засити вашиот глад за спортско знаење. Во последниве години, стана норма за големите спортски настани да имаат свои официјални апликации за IOS.Следната голема работа на спортскиот календар е Олимпијадата, и ако барате пристојна апликација за игрите во Лондон, Ен-Би-Си го направи животот многу подобар за вас со објавувањето на Олимпијада во НБЦ и Олимпијада во НБЦ во живо ДополнителноЗа изненадување, апликациите се достапни за Android и iOS. Иако е објавена и официјалната апликација за Олимпијадата (под името „Лондон 2012“), апликациите на NBC ќе ви овозможат да ги следите сите настани во живо на вашиот iPhone или Android уред. Toе мора да бидете претплатник на која било кабелска мрежа за да ги добиете видеата и преносите.

Олимпијада на NBC

Пред да се нурнеме во сите пофалби на апликацијата, да разговараме за некои негативни страни. Апликацијата е малку бавна, а интерфејсот не е толку мазен како што можете да очекувате од официјална апликација на NBC.Меѓутоа, ако погледнеме сè што се нуди на апликацијата Олимпијада во NBC, можеме да живееме со малку заостанување во интерфејсот. Горната лента на главната страница на апликацијата ги има најновите новости и видеа поврзани со игри, и можете да ги видите деталите за секоја ставка со само еден допир. El Топ вести Менито ќе ве информира за најновите настани во Лондон 2012 година. Олимписките игри во NBC имаат интеграција во Фејсбук, Твитер и Гугл + и може да ги споделите сите новости на овие мрежи со еден допир.

Ако сакате да видите кое било од видеата што се достапни во апликацијата, ќе мора да ја поврзете вашата кабелска сметка со неа. Ова може да се направи во менито за поставки на апликацијата и скоро сите поголеми даватели на услуги во САД се поддржани. Видеата може да се филтрираат според категорија, популарност или спорт. Апликацијата Олимпијада во НБЦ има специфично мени за Тим САД Дејствува како центар за сите најнови вести, фотографии, видеа и распореди за секој настан во кој се вклучени САД. Во случај да барате информации за одреден учесник во играта, одете во делот за Спортисти и извршете го потребното пребарување. Апликацијата ќе достигне целосен профил на плеерот.

Олимпијада во НБЦ во живо Дополнително

Додека апликацијата Олимпијада во NBC е наменета да ви ја обезбеди целата релевантна содржина за Лондон 2012, Бонусот во живо е апликацијата што ви е потребна доколку сакате да гледате некој од настаните во живо на вашиот паметен телефон. Бидејќи се дискутираше за апликацијата Олимпијада, ќе треба да имате сметка од кој било добавувач на кабли за да уживате во функционалноста што ја нуди Олимпијадата од NBC Live Extra. Апликацијата нема ниту едно theвонче и свирче што се прикачени на апликацијата Олимпијада во НБЦ и е строго од преносот во живо. Постојат календари и времиња за сите спортови, но тоа не е сè, ќе видите список на канали и настани во живо откако ќе започне играта. Во живо Дополнително може да ви испрати и потсетници кога и да започне настан во омилениот спорт. За да ги поставите овие потсетници, одете во делот Спорт на апликацијата од горната лента и притиснете ја иконата за срцето веднаш до името на овој спорт. Таа игра ќе биде додадена на списокот со потсетници.

Олимпијада на NBC Олимпијада во НБЦ во живо Дополнително Тие се бесплатни апликации, иако имаат рекламирање и се достапни и за iOS (како универзални апликации) и за Android. Ако живеете надвор од САД, можеби нема да можете да ги преземате апликациите.

Преземете Олимпијада за NBC за iOS

Преземете Олимпијада во NBC за Андроид

Преземете NBC Olympics Live Extra за iOS

Преземете NBC Olympics Live Extra за Android


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.