Следете го лансирањето на iPhone 14 во живо со нас

Во оваа прилика можете да продолжите со нас во живо и во друштво на нашите колеги од News iPhone лансирањето на новиот iPhone 14. Ќе уживате во коментарите на целиот тим на YouTube каналот на AllApple а подоцна можете да продолжите да ни се придружувате на неделниот подкаст.

Ние иновираме соработувајќи со нашите партнери за да ви ја донесеме најновата технологија. Ако не сакате да пропуштите ништо, останете поврзани со телеграмскиот канал на iPhone News. Запомнете, ние ќе бидеме вообичаени, но не каде секогаш, привремено се преселивме на YouTube каналот на Actualidad Gadget.

Каде може да го следите настанот за презентација на iPhone 14? Едноставно, на нашиот канал на YouTube Actualidad Gadget, капитен во оваа прилика од соиграчот Луис Падиља. Можеби се прашувате зошто се должи оваа промена и зошто не ја правиме презентацијата на YouTube каналот на TodoApple, тимот на Actualidad iPhone, Actualidad Gadget и Soy de Mac, како што секогаш правевме.

Минатиот петок, 2 септември, нашиот канал на YouTube TodoApple беше осуден поради видеото „Како лесно да ја инсталирате iOS 16 бета од вашиот iPhone“. видео како многу други во кое покажуваме како се инсталира бета верзијата на iOS 16. Оваа поплака од конкурентските медиуми доведе до бришење на видеото, со десетици илјади прегледи и блокирање на каналот за една недела, што го спречува ние да ви ги донесеме сите информации за iPhone 14 и iOS 16 во реално време. Сепак, тие нема да можат да не победат нас или посветеноста што ја имаме да ви ги дадеме најдобрите информации, па овој пат тоа ќе го направиме преку нашата технологија канал воопшто, News Gadget.

Настанот ќе се одржи утре, 7 септември, во зависност од вашата географска локација. Проверете во следната листа дали вашата земја е таму и проверете кога ќе започне специјалниот настан на Apple каде што ќе го видиме новиот iPhone 14:

 • Купертино: 10: 00ч
 • Источниот брег на САД: 13: 00ч.
 • UK: 18: 00ч
 • Индија: 22: 30ч
 • Австралија: следниот ден во 1:00 часот (AWST/AWDT), 2.30:3 часот (ACST/ACDT), 00:XNUMX часот (AEST/AEDT)
 • НЗ: следниот ден во 5:00 часот (NZST/NZDT)
 • Шпанија (Полуостров): 19: 00ч
 • Шпанија (Канарски Острови): 18: 00ч
 • Коста Рика: 11: 00ч
 • Панама: 12: 00ч
 • Мексико: 12: 00ч
 • Колумбија: 12: 00ч
 • Еквадор: 12: 00ч
 • Венецуела: 13: 00ч
 • Чиле: 14: 00ч
 • Уругвај: 14: 00ч
 • Аргентина: 14: 00ч

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->