Следете хаштагови, уште едно успешно лудило на Инстаграм

Instagram

Инстаграм не сака да комуницирате со вашите најблиски, неговата намера е да поминувате сè повеќе време залепено на неговата апликација. Всушност, за многу зависници од Инстаграм можеби содржината е скудна, но не грижете се, тимот за развој на Фејсбук секогаш ќе има добра причина да ви даде така што повторно ќе ја потрошите стапката на податоци и батеријата на прекумерен начин.

Ова е последната и не луда идеја што ја имаа. Beе можете да следите хаштагови, да, како што сте слушнале. Тоа е да се каже, ќе можете да бидете во тек со најрелевантната содржина за вашите интереси, едноставно следејќи еден збор или група од нив.

Слика на икона на Инстаграм

Хаштаговите досега беа рачно вметнати во нашите публикации или стории со цел да се понуди можност за кликнување на нив и за брзо воспоставување на овие интереси. Како и да е, сега Инстаграм одлучи да им ги намали загубите и да ви заштеди цело време, ќе можете да ги следите хаштазите петаран вашиот временски ред за претпоставена содржина од ваш интерес, и што, се разбира, нема да има недостаток од рекламирање, патем, сè повеќе во форма на видеа и приказни што ја расфрлаат нашата стапка на податоци без очигледна причина, за малку би можеле да кажеме дека плаќаме за да гледаме рекламирање.

Сега останува само да се види како се одвива напредокот на оваа нова функционалност, како и да се знае дали Инстаграм додава новини. Реалноста е дека тоа е социјалната мрежа која најмногу погодува со своите иновации, огромното мнозинство на крајот фаќа повеќе ако е можно нејзините корисници. Сега ќе имаме храна со хаштагови, веднаш ќе ги видиме сите теми што го привлекуваат нашето внимание, За ова, ние мора да бидеме барем селективни со нашите интереси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.