Следете ја презентацијата во живо на новиот iPhone во Гаџет Актуалидад

Многумина се корисници кои Apple кои неколку недели, кога беше објавен датумот на презентацискиот настан на новата палета на iPhone, чекаат да пристигне овој ден за да можат да ги знаат од прва рака, Како ќе новиот iPhone, новиот Apple Watch и кој било друг нов уред можете да ја видите светлината за време на оваа презентација.

Утре, на 12 септември во 19:9 часот, Apple ќе го претстави својот облог за телефонија за оваа година, облог што можевме да го видиме во протекувањето на 5toXNUMXMac пред неколку дена, потврдено е дека ќе има нов модел со поголема големина на екранот. Но, покрај тоа, Apple може да лансира и поевтин модел со LCD-екран. Ако сакате да го следите настанот во живо, тогаш ние ќе ви кажеме како да го направите тоа од „Актуалидад гаџет“.

Блог во живо Соберете круг: iOS 12, iPhone Xs и Apple Watch 4

Како и секоја година, Apple го слави овој настан на англиски јазик, вклучувајќи преводи само на мандарински, па ако англискиот не е ваша работа, но сакате да ја следите презентацијата во живо, можете да го направите тоа директно од оваа страница. Веднаш над овие редови, неколку минути пред да започне настанот, ќе се активира прозорец каде што ќе прикачиме слики од презентацијата покрај сите информации што се појавуваат во овој настан.

Доколку сакате да го следите настанот, но не сакате тој да ви помине, можете да се пријавите на оваа презентација со внесување на вашата е-пошта и кога сакате да ве известиме дека настанот е пред почеток. Откако ќе заврши презентацијата, ќе објавиме разни статии со сите новости за оваа презентација, вклучувајќи ги и вестите за iOS 12 што ќе бидат објавени во неговата последна верзија неколку минути по завршувањето на официјалната презентација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.