Следете ја презентацијата на iPhone 7 во Actualidad Gadget

Главен блог во живо за iOS 10 и iPhone 7

На 7 септември, ќе се сретнеме по многу гласини и протекувања, новиот Apple iPhone 7. За тој ден, оние од Купертино ќе прослават настан во Граѓанскиот аудиториум Грахам во Сан Франциско, во 7 часот попладне (по полуостровско време на Шпанија) во кој не само што ќе го видиме новиот iPhone, туку и презентацијата на втората верзија на Apple Watch и секако лансирање на финалната верзија на iOS 10.

Секако Во Гаџет Актуалидад нема да го пропуштиме состанокот, и ние ќе ви ги кажеме сите новости што можат да бидат произведени директно. Веднаш подолу, можете да го следите настанот од минута во минута, без да бидете свесни за други апликации и да можете да ги прочитате коментарите на нашите експерти.

Главен блог во живо за iOS 10 и iPhone 7

Ако сакате да ве известиме за почетокот на настанот, само треба да се претплатите на оваа опција со кликнување на копчето во истиот прозорец. И како и обично, ако немате време да го следите настанот во живо, не грижете се, бидејќи на блогот ќе имате написи за сите новости од „Епл“ и секако за сите новости што се случуваат во случај на оние од Купертино.

Дали сте подготвени да го знаете новиот iPhone 7 и сите новости што Apple ги има во продажба за наредниот 7 септември?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.