Следете ја презентацијата на Samsung Galaxy S8 во живо

Samsung Галакси S8

По многу гласини и протекувања, денес конечно пристигна денот на очекуваното официјална презентација на Samsung Galaxy S8. Како што веќе знаеме, настанот за презентација ќе се одржи во Newујорк во 17:00 часот во Шпанија, и како би било поинаку, ќе можеме да го следиме директно благодарение на стримингот што го подготви јужнокорејската компанија.

Секако, во „Ажуелидад гаџет“ ќе посветиме посебен интерес за претставување на новиот предводник на „Самсунг“, кој ќе се појави на пазарот во две различни верзии, и што би можеле да го набавиме во голем број земји ширум светот за неколку дена.

El Распакувана 2017 година може да се следи преку следниот линк. За да започнете, Samsung објави видео за настанот и неговиот нов паметен телефон што ви го прикажуваме веднаш подолу;

Во моментов можеме само да ви кажеме дека Samsung Galaxy S8 е повикан да биде најдобриот смартфон за оваа година, чекајќи го доаѓањето на iPhone Edition на пазарот, а за кој ќе знаеме многу повеќе информации од 17:00 часот. , што детално ќе ви го кажеме, овде и преку нашите социјални мрежи.

Дали сте подготвени за неотпакуваната 2017 година во која ќе го видиме новиот Samsung Galaxy S8?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)