Следната верзија на Виндоус 10 ќе ги отвори само врските за пошта преку Microsoft Edge

Виндоус 10 е со нас скоро три години. Една од новините што ни ја донесе оваа нова верзија на Виндоус, ја наоѓаме во новиот прелистувач, Мајкрософт Еџ, прелистувач кој поради недостаток на некои функции, како на пр. компатибилност со екстензии, паѓаше во употреба во корист на Chrome.

Поддршката за продолжување траеше една година, но беше предоцна за многу корисници, особено за оние кои не можат да живеат без нив. Покрај тоа, работењето на Edge не беше многу ефикасно да се каже, така што причините да престанете да ја користите се акумулираа поради која било од достапните опции како што се Chrome, Firefox, Opera ...

И покрај имплементацијата на екстензиите, Windows не беше во можност доволно да го мотивира корисникот повторно да го користи Microsoft Edge. Во потег што особено привлекува внимание, можеме да ја сакаме следната верзија на Виндоус 10 Само ќе ни овозможи да отвориме врски од апликацијата за пошта преку Edge, иако нашиот стандарден прелистувач е друг, во движење што нè потсетува на многу што ни нуди iOS во моментов, оперативниот систем на iPhone, iPad и iPod touch, каде што и прелистувачот и стандардната апликација се оние што ги нуди Apple, а не ние имаат можност да ја променат.

Се чини дека Мајкрософт сака корисниците да видат како Microsoft Edge ги подобри перформансите бидејќи се појави на пазарот пред скоро три години, и овој потег е многу добра можност за, без да се чека, Microsoft Edge да се појави повторно во нивните животи. Во моментов оваа функција е во бета-Виндоус 10, бета-верзија што ќе пристигне во иднина, па веројатно нема да пристигне активирана во својата последна верзија.

Microsoft Edge е одличен прелистувач, никој не се сомнева во тоа, всушност, тој е еден од најниската потрошувачка на батерија во моментов на пазарот, ако го споредиме со Firefox или Chrome, но проблемот со екстензии е сè уште присутен, бидејќи во моментов, оние што ги имаме на располагање одговараат на главните веб-услуги и каде е тешко да се најдат екстензии на трети страни со функции дополнителни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Jeеисон Андрес Дуитама Очоа dijo

    јас не разбирам