Следната верзија на WhatsApp ќе ви овозможи да бришете пораки

WhatsApp

Според истекувањето на серија слики од екранот на следната верзија на WhatsApp, очигледно неговите развивачи имаат имплементирано нова функционалност каде што тоа ќе им го овозможи на корисниците избришете ги пораките на многу едноставен начин, само со држење на текстот што сте го испратиле и сакате да го избришете неколку секунди. Оваа нова и интересна опција ќе биде оперативна и во индивидуални и во групни разговори.

Несомнено, се соочуваме со она што може да биде едно од подобрувањата што најмногу ги бара практично целата заедница бидејќи сега секој корисник ќе има можност да ја избрише таа порака што ја испративме по грешка. Она што треба да се потврди, бидејќи има многу гласови што зборуваат едно или друго, е дали таа порака може да се избрише само пред да ја прочита другата личност или, напротив, можеме да ја снемаме дури и ако веќе ја има контроверзната една сина проверка.

WhatsApp може да работи на опција што му овозможува на корисникот да избрише веќе испратена порака.

Како што можете да видите на сликата лоцирана на крајот од овој запис, на сликите на екранот можете да видите дека, кога корисникот ќе избрише порака, користејќи ја функцијата што е крстена како 'Поништи„, целниот корисник добива порака каде што може да чита, на совршен англиски јазик“,Испраќачот ја поништи пораката' Така, лицето кое би ја примило оваа порака ќе знае дека сме избришале коментар иако нема начин да открие што сме напишале.

Како последен детал, барем засега, WhatsApp не го коментираше ова протекување иако е познато дека фаќањата се направени на бета верзијата на iOS 2.17.1.869. Како што честопати се случува, уште еднаш, можеме само да почекаме да видиме што ќе се случи со опцијата за бришење пораки и дали компанијата одлучи да го однесе во производство или не.

избришете го whatsapp

Повеќе информации: Twitter


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.