Следниот Sailfish на Nexus 5P е откриен на протечена слика

Nexus

Пред извесно време дознавме дека Гугл го започнал процесот на развој на новиот Nexux, кој се чини дека овој пат ќе го спроведе HTC. Во последната пригода, Huaewi и LG беа задолжени за производство на Nexus 6P и 5X, но се чини дека гигантот за пребарување одлучи да бара нови производители за своите уреди, за кои во моментов не знаеме официјален датум на официјална презентација.

Од новиот Nexus веќе го знаеме неговото кодно име, Sailfish, иако не е потврдено дали тоа ќе биде неговото конечно име со кое ќе дебитира на пазарот. Исто така, во последните часови, благодарение на Андроид полиција, можевме да го видиме дизајнот на овој нов терминал на кој ќе има баран печат на Гугл.

Како што веќе го коментиравме ова Nexus Sailfish Е го произведува HTC, што може да биде голем поттик за тајванската компанија и ќе има дизајн доста сличен на Nexus 6P. Се разбира, рендерот што е филтриран и што можете да го видите на врвот на овој напис, е само протекување и од овие информации до крајната верзија може да има многу модификации и варијации.

Nexus 5P

Колку што научивме, уште еднаш Google ќе лансира две верзии на новиот Nexus, едната со 5-инчен екран, а другата со малку поголем од 5,5-инчен екран. Што се однесува до карактеристиките и спецификациите на двата терминали, сè уште е рано да се знаат точно и денес постои огромна количина гласини, многу разновидни и различни.

Што мислите, кога новиот Nexus направен од HTC ќе се појави на пазарот?.

Извор - androidpolice.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.