Следниот викенд можете да играте Overwatch бесплатно на компјутер, PS4 и Xbox One

Overwatch

Overwatch стана една од модните игри во моментот и само треба да ги видите анимираните GIF-ови што се собираат за мрежата на мрежи за да го сфатите влијанието што го има оваа видео игра врз немирните умови на милиони играчи ширум светот. Футуристички стрелец со многу впечатливи карактеристики и што го има тој посебен допир „Blizzard“.

Ако не сте имале шанса да бидете еден од тие 20 милиони играчи на Overwatch, Blizzard Entertainment сака да скокнете на големото крстарење што оваа видео игра стана од следниот петок до недела. Поточно, тоа ќе бидат системите PC, Playstation 4 и Xbox One кои ќе доведат до најфренетични и најспектакуларни игри во моментот во играч со повеќе играчи.

Затоа, Blizzard ќе регрутира нови играчи благодарение на одличниот бесплатен викенд на Overwatch на компјутер, PlayStation 4 и Xbox One. Во текот на тие три дена, ќе имате пристап до комплетен репертоар од 22 херои и 13 карти достапен за репродукција во различни режими, вклучително и Брзи игри, прилагодени игри и најновата неделна тепачка.

Overwatch

Играчите ќе имаат можност да израмнат, пристап до кутии за плен и отклучување на различни опции за прилагодување. Оние кои ќе се решат да купат копија од Overwatch откако ќе ја испробаат играта ќе имаат можност да го задржат напредокот постигнат за време на викендот. Се разбира, ќе треба да ја користите истата сметка Battle.net, Xbox Live или Sony Entertainment на која сте играле.

Бесплатниот период ќе започне на 18 ноември во 8 часот. Шпанско време и ќе заврши во 1 часот по полноќ во понеделник наутро. Мапата добро го објаснува почетокот на оној викенд во Overwatch, што е едноставно спектакуларен за студеното и дождливо време што не придружува.

Преземете BattleNet на компјутер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)