Следниот Покемон GO на Ниантиќ се базира на Хари Потер

Момците во „Ниантик“ сакаат да го повторат успехот што го постигнаа минатата година со „Покемон ГО“, невиден успех во историјата на видео игрите за паметни телефони. Во моментов Покемон ГО не се користи толку многу како во текот на првите месеци во кои се појави на пазарот, иако денес сè уште има многу респектабилен број на лојални корисници.

Niantic само што објави дека работи на нова игра со проширена реалност базирана на Хари Потер, една од најуспешните саги за книги и филмови во последниве години и компанијата сака да продолжи да го стиска повикот на Хари Потер, исто како и минатата година со Покемон ГО.

Ниантик работи на игра со проширена реалност наречена Хари Потер: Волшебниците се обединуваат, игра во која соработува Ворнер Брос, кој во моментов ги поседува правата на серијата и кој ќе го види светлото следната година. Според разни гласини, оваа игра ќе им овозможи на играчите да го истражуваат реалниот свет во потрага по магии, откривајќи нови места ... но засега компанијата не сакаше да потврди или негира какво ќе биде работењето, така што како ќе поминуваат месеците, возбудувањата ќе се зголемуваат.

Најверојатно, и дизајнот и работата на оваа игра е многу слична на она што можеме моментално најдете во ИнграсСпоред TechCrunch, сите loversубители на сагата и особено на овој тип на игра што комбинира зголемена реалност со игри имаат среќа.

Идејата на Ниантиќ на почетокот изгледа фантастична, но можеби јавноста целни на оваа игра, биди премногу пораснат како оваа игра да го привлекува нивното внимание, бидејќи најмалите од куќата не се запознаени со ученикот на овој магионичар кој глумеше во речиси десетина книги и филмови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.