Следните терминали на Samsung кои ќе добијат Android Nougat ќе бидат S6, S6 Edge, S6 Edge + и Note 5

Samsung

За нешто повеќе од еден месец, корејската компанија ја објави последната верзија на Android Nougat за Samsung S7 и S7 edge, ажурирање што според првите впечатоци, го намалува траењето на батеријата за 10% во споредба со претходната верзија. Android Marshmallow. Следните мобилни телефони, според времето на маршрутата на Samsung за Добијте ја најновата верзија на Android Nougat ќе бидат терминалите S6 во сите свои верзии заедно со Note 5, уред кој официјално не стигнал до многу европски земји.

Според најновите официјални информации, следната недела би можела да биде оној што го избра Самсунг да го започне ова многу очекувано ажурирање, само неколку дена пред Светскиот мобилен конгрес во Барселона. Може да видите дека компанијата сака да биде на сите усни на овој саем за технологија, дури и врз основа на ажурирања  бидејќи S8 нема да биде претставен најрано до месец март.

Тансу Јеген, потпретседател на корејската компанија е тој што го најави доаѓањето на лансирањето на Android Nougat на овие терминали што оваа година се на пазарот веќе две години и дека тоа ќе биде последното ажурирање што ќе го добијат од Android , скоро во секоја веројатност. Отпрвин, според патоказот на Самсунг, овие терминали требаше да го добија ова ажурирање во текот на месец јануари, додека S7 и S7 Edge требаше да го добијат ажурирањето на Nougat минатиот декември.

За сега, Јемен, не информира за тоа кои ќе бидат првите земји што ќе добијат Android Nougat, но како и обично, распоредувањето ќе се одржи малку по малку и за нешто повеќе од една недела треба да пристигнат сите земји. Следните терминали што ќе добијат Android Nougat ќе бидат серијата Galaxy A од 2016 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.