Сликите на новиот Sony Xperia F8331 се филтрираат

Sony-Xperia-4

Не можеме да кажеме дека Сони минува низ одличен момент кога станува збор за паметните телефони и иако е точно дека компанијата не го занемарува лансирањето и производството на мобилни уреди, тоа не е она што беше со години. Сега новото протекување доаѓа во форма на можен нов уред со бренд Xperia, Sony Xperia F8331. Да, овој нов терминал го нема ниту официјалното име, така што номенклатурата што е дадена од фабриката е тоа и сликите што ни доаѓаат од Хрватска на уредот се доста интересни.

Овој пат се чини дека промените се значителни кај овој паметен телефон ако ги погледнеме задниот и предниот дел. Овој нов Sony Xperia додава закривени страни напред и панелот може да се види рамно (не како кај моделите на Samsung) така што станува збор за промена од сегашниот опсег. Од друга страна, го имаме звучникот на долниот дел до приклучокот USB C и на горниот дел 3,5 приклучок за слушалките. Сигурно грбот е изработен од метал или стакло од мат, но се чини дека е повеќе метално од што било друго.

Можно е овој нов уред на Sony да пристигне за ИФА во Берлин, каде што на крајот го презентираат официјално повеќе со оглед на тоа што дури и податоците на GFXBench со ист број што ги има овој уред и кои откриваат 5,1 инчен екран, 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. Покрај ова, тој би имал и процесор Snapdragon 820 заедно со Adreno 530 GPU и 21 MP камера за главната и 12 MP за предната страна. Накратко, се соочуваме со нов модел на Sony, кој пристигнува кратко време по официјалното претставување на моделите Sony Xperia X лансиран за време на Светскиот мобилен конгрес во Барселона оваа година


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.