Сликите на новиот Nexus продолжуваат да се појавуваат. Дали ве потсетуваат на мобилен телефон?

HTC Necus Sailfish

Се појавуваат се повеќе и повеќе нови информации и информации за новиот Google Nexus, новите терминали што ги изгради во соработка со производителот Nexus. Овие терминали се гледаат во последно време на слика објавена на социјалната мрежа Веибо.

Многумина од нас веќе знаеја како изгледа новиот Nexus, но очигледно Nexus Sailfish нејасно потсетува на HTC терминал Дали знаете што е тоа?

Па да, многумина го велат тоа Новиот 5-инчен Nexus изгледа многу сличен на HTC 10, последниот одличен терминал од компанијата HTC. Од една страна може да биде затоа што продажбата на терминалите на HTC 10 не се толку добри како што очекуваше компанијата а тоа може да ги направи загубите не толку лоши. Но, тоа може да биде и случајност, ние го знаеме изгледот, но не и материјалите.

Новиот Nexus би бил поблизу од кога и да е на пазарот

Она што можеме да го знаеме е заден аспект на новиот терминал, прилично трезен аспект што го нема славниот Гугл Г, иако ќе го има во внатре во познатиот фрлач на Гугл со Г. наместо лентата за пребарување на Google.

Новиот терминал на Google е подготвен или така се чини за неговото последно лансирање, па се чини дека датумот октомври е повеќе од веродостоен и разумен, иако не толку верзијата на Android што ќе ја имаат. Многумина сега тврдат дека Новиот Google на Nexus ќе има Android 7.1, идната нова верзија на Андроид, нешто што ми е тешко затоа што тешко дека има мобилни телефони со Андроид 7 за новиот терминал веќе да има верзија за одржување, дури и така сè е можно со Гугл и октомври може да биде месец на Андроид 7.1 и новиот Nexus Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.