Пиккуларен: Различен начин да се види Instagram на Интернет

Пиккуларен 01

Пиккулар е онлајн апликација која делува како мал неофицијален клиент на Инстаграм, што ќе ни помогне да се движиме помеѓу фотографиите и различните средини на оваа социјална мрежа. Ние не само што ќе имаме можност за прелистување на нашата лична сметка, туку и на оние пријатели или корисници за кои сме заинтересирани.

Она што е навистина интересно е тоа Пиккуларниот може да се извршува директно од Интернет прелистувачот, Ова е голема предност затоа што Инстаграм не дозволува да се извршува ваков тип на задачи бидејќи како што сите знаеме, со социјалната мрежа може да се управува единствено и исклучиво од мобилни телефони. Со неколку трикови и совети што треба да ги следиме, ќе имаме можност да го смениме интерфејсот за да можеме да се движиме низ толку многу фотографии, според нашиот вкус и стил, сите од прелистувачот на Интернет.

Пријателски интерфејс на Пиккукулар за прелистување на Инстаграм

Од моментот кога Инстаграм се појави, голем број луѓе започнаа да ја инсталираат оваа апликација на своите мобилни уреди, имајќи можност да пласираат секакви слики и фотографии во нивните лични профили. Покрај ова, можноста за поставување коментари на некои од овие фотографии стана главна атракција за многу луѓе кои, по малку, почнаа да бидат попознати од другите поради овој материјал.

Пиккуларен 02

И покрај фактот дека Instagram е одлична социјална мрежа, не може да се управува од мрежата (т.е. со прелистувачот на персонален компјутер), туку само и исклучиво од мобилен уред. Ова е затоа што Instagram автоматски ќе се синхронизира со камерата да започне да снима секакви слики што подоцна ќе бидат регистрирани во личниот профил на неговите корисници. Ова е можеби еден од најбараните аспекти од многу луѓе, оттогаш тонот на бојата што може да се добие На секоја од овие слики е обезбедена од апликацијата, а повеќе не од камерата.

Тоа е моментот кога би можеле да размислуваме за користење на Пиккулар, што е онлајн апликација што можеме да ја користиме од кој било Интернет прелистувач. Ние само треба да:

  1. Отворете го нашиот интернет прелистувач.
  2. Одете на веб-страницата Пиккулар.
  3. Поврзете ја оваа алатка со нашата сметка на Инстаграм.

Ги извршивме овие три едноставни чекори, ќе имаме можност да започнеме со прелистување на различни профили на Инстаграм, но со користење на Интернет прелистувач и поддржано, во Пиктакулар; Интерфејсот на оваа онлајн апликација е еден од најатрактивните аспекти, кој не мора да се најде во нејзината голема сличност со оној што го нуди Instagram, но исто така и со многу опции прикажани и во вертикална колона на левата страна како во лентата со алатки на горниот дел.

На пример, од левата страна имаме колона која делува како да е додаток и каде што, различни профили се дистрибуираат преку нивниот извор, најпопуларните, нашите фотографии и оние што ни се допаѓаат. Ова се однесува само на она што го видовме или што е дел од нашиот профил.

Пиккуларен 03

Малку подолу има категорија што вели «Дискавери«, Со што наместо тоа имаме можност да се движиме низ областа на познати личности, патувања, храна, животни, спорт, музика и уште повеќе. На горниот дел има лента со алатки, кое кон десната страна вклучува серија икони што исполнуваат одредена функција, а тоа се ажурирање на новости, преглед на омилените, посета на туѓи профили и секако, онаа што ќе не информира со известувања за нова креација на Инстаграм.

На горната лева страна има мала икона за линија (како мени со хамбургер), која кога ќе биде избрана ќе ни помогне промена на изгледот на интерфејсот со кои работиме во тој момент.

Иако Пиктакулар ни помага да можеме да навигираме и да уживаме во голем број фотографии на Инстаграм на Интернет, сè уште не постои можност да испратиме која било слика на нашата сметка од ова работно опкружување, па запомнете дека Инстаграм првенствено се потпира на камерата и во ефектот што апликацијата може да ја даде секоја од овие слики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.