Обвивки за AirPods на веб-страницата на Apple

Случај AirPods Pro

Додатоците се очигледно важен пазар во светот на Apple и да се покаже огромната сума што ја наоѓаме на веб-страницата на компанијата Купертино. Точно е дека цените на прекривките, прерамките и целата оваа количина додатоци во повеќето случаи се скапи, но во овој случај навлаките што се стави на продажба за AirPods Pro Тие се прилично тесни со оглед на брендот и дека се дизајнирани специјално за овие слушалки на Apple.

Случај на Apple AirPods Pro

Два модели со тотално различни стилови, но иста цел

Целта на овие навлаки е да ги задоволат различните потреби на корисниците и во сите случаи да ги заштитат кутијата за полнење и самите слушалки од удари, гребнатини, па дури и во случај едното да биде водоотпорно. Да Специјално издание на катализатор Тоа е една од кориците што Apple ги продава на својата веб-страница од сега и сега Има цена од 29,95 евра, тоа е силиконска футрола со сертификација IP67. Мека обвивка од отпорност на гребење и паѓање, која исто така вклучува карабин за прицврстување на јамки од панталоните или торба.

Од друга страна го имаме моделот Инцизирај го Вуленекс, обвивка малку поразлична од претходната што ни нуди надворешност во мешана ткаенина со голема отпорност на абење, убоди и гребнатини. Внатре во овој случај наоѓаме поликарбонатна обвивка Bayer Makrolon со инјекциска форма со мала тежина и голема отпорност. Во овој случај, цената е исто така 29,95 евра.

Јасно е дека може да најдеме корици на друго место и можеби дури и по подобра цена, проблемот е ист кога ќе се фокусираме на квалитетот на кориците. Сигурно ова може да биде многу добра опција за подароци за овие празници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.