Судио Васа, слушалки што се граничат со совршенството

Судио Васа

Пред неколку дена решив да купам, по долго размислување (подоцна ќе ги разберете причините), слушалки од шведскиот производител Судио, што сигурно за многумина како за мене до пред неколку дена беше тотално непознато. И, тоа е дека во последно време тие почнуваат да стануваат познати на меѓународно ниво, и не се сомневам дека тоа ќе го постигнат благодарение на главно на уредите што ги произведуваат, одлични по квалитет и со внимателен дизајн до крајност.

Во мојот случај, јас бев во можност да го тестирам моделот на Слушалки Судио Васа, што искрено ме остави многу изненаден. Од моментот кога ќе започнете да ја отворате кутијата каде што ги примате, сфаќате дека потрошивте многу пари на овие слушалки, но дека вреди.

И тоа е тоа во пакетот „Судио васа“ апсолутно ништо не недостасува, нешто што треба да биде тотално нормално и што за жал не е затоа што при купување слушалки најнормално е да се најдат само слушалки. „Судио“ сметал дека овие слушалки мора да можат да се транспортираат некаде и за тоа е вметната мала кожна футрола. Покрај тоа, исто така има и комплетен пакет влошки со различна големина и еден вид фиксаж за да може да го закачите кабелот за слушалки на нашата јакна или кошула.

Судио

Моделот што ви го покажувам денес е во сина и златна боја, но Преку својата официјална веб-страница, каталогот на бои за избор е многу поголем. И тоа е дека еден од приоритетите на шведскиот производител е дека благодарение на овој „Судио Васа“ можеме да слушаме музика или други видови на содржина со висок квалитет, но исто така и дека слушалките делуваат како комплемент, дека се модерни и дека „изгледаат“ убаво “.

Судио

Како што можете да видите на сликата што ви ја покажуваме подолу, на овие слушалки од Судио апсолутно ништо не им недостасува и тие исто така вклучуваат контрола на репродукција, може да се движат помеѓу песни на пример или да се подигне и намали јачината на звукот. Покрај тоа, можно е и одговарање на повици благодарение на вградениот микрофон. Ова е несомнено една од одличните опции на овие слушалки, кои покрај тоа што имаат внимателен дизајн, и ни нудат совршен дизајн, ни овозможуваат секогаш да бидеме свесни што се случува на нашиот паметен телефон.

Судио

Цена и достапност

Како што ви рековме претходно цената на овие „Судио васа“ е 70 евра, цена без сомнение е доста висока за слушалките, но отсега ќе ти кажам, а потоа ќе го завршам со мое лично мислење, дека вреди да се инвестира оваа сума пари во овие слушалки што ќе станат наши неразделни придружници.

Со цел да го набавиме овој уред од „Судио“, можеме да го сториме тоа преку неговата официјална веб-страница, каде што исто така можеме да набавиме и други модели кои ги подобруваат дури и оние што денес ги анализиравме во длабочина.

Покрај тоа и за да бидете читатели на Actualidad Gadgdet можете купете ги со специјален попуст од 15% користејќи го кодот присутни15 дека треба да го внесете кога ќе ве прашаат.

Судио

 

Мислење на уредникот

Морам да признаам дека никогаш не сум бил од оние кои трошеле премногу пари на слушалки, но овој пат и уморен од тоа да морам да купувам нови на секои неколку месеци, решив да направам нешто поголема инвестиција. До сега највисоката сума што ја потрошив на уред од ваков тип беше 20 евра и откако ги купив овие „Судио васа“, дојдов до заклучок дека губам пари многу години.

Поминав четири пати повеќе од цената на слушалките што ги купував не долго, но сега имам чувство дека сè се слуша на поинаков начин и дека овие слушалки направени од Судио ќе ми траат многу подолго , бидејќи квалитетот на нив се забележува веднаш штом ги имате во вашата рака.

Ако сте од оние кои трошат малку пари на слушалки, можам само да ве поканам да потрошите малку повеќе пари и брзо, веднаш штом ја имате кутијата во рака ќе ги забележите разликите во квалитетот. Кога ќе почнете да слушате музика со нив, ќе завршите да се убедувате и можеби дури сте ги нашле ефтините слушалките.

Судио Васа
 • Оценка на уредникот
 • Ratingвезден рејтинг
70
 • 0%

 • Судио Васа
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Перформанси
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%
 • звук
  Уредник: 95%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Дизајн
 • Додатоци за слушалки
 • Квалитет на звук

Contras

 • цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ел_ави dijo

  Пиу кога ќе речеш дека никогаш не потрошил премногу пари на слушалки, можев да ја разберам срамота пофалба.

  Повеќе не мислам да потрошам 200 евра на уши, (што од искуство ви кажувам дека компензира), но за истата цена можете да најдете многу повисоки модели!

  Од апсолутна почит, би сакал малку повеќе информации за неговите технички карактеристики и видот на звукот, (ако преовладува басот, или напротив, многу светло ...)

  Како и да е, благодарам за прегледот !!

 2.   Родо dijo

  Аудеза и последно аудио. Но, и во и надвор се 900 евра до 5000 евра. За мене нема подобри слушалки или лотан на Мартин.