Meizu Halo, Bluetooth слушалки со светлосен кабел за да биде ноќна сензација

Светлечки слушалки со Bluetooth Meizu Halo

Meizu ја претставува својата нова опрема за оваа година 2018. И покрај рекламирањето на нови паметни телефони, таа е и компанија која е силно посветена на додатоците. Како и Xiaomi, Meizu има комплетна линија на опрема во која дури се продаваат ранци за да можат да носат сè што сакаме. Тоа, рече, еден од протагонистите во моментот се Меизу Хало.

Слушалките станаа една од сензациите во последно време. И повеќе без се користат без кабли; т.е .: преку NFC или Bluetooth врска. Во вториот случај, се појавува Meizu Halo, алтернатива која покрај тоа што му нуди на корисникот безжично решение, исто така нуди многу привлечна опција.

Да, не погрешивме кога ви кажавме дека тоа се слушалки со Bluetooth дури и ако има кабел. И дали е тоа Овие Meizu Halo обезбедуваат оригинален светлосен кабел со кој ќе бидете сензација ноќта o mientras realizamos deporte a altas horas de la madrugada; la cuestión es ser visto por cualquiera en zonas de poca luz. Por otro lado, se comenta que esta cable que únicamente nos servirá para poder descansar de los auriculares, podrá iluminarse en dos tanalidades: rojo o azul. Es más, serás tú mismo a través de una апликацијата кој го контролира овој аспект.

Asimismo, los Meizu Halo se conectan a nuestro паметен телефон a través de Bluetooth XNUMX y tendrán una autonomía de hasta XNUMX horas de funcionamiento si obviamos las luces del cables o hasta XNUMX horas —más que suficiente para una sesión de entrenamiento, por ejemplo— si se usan las luces (al XNUMX por ciento de luminosidad).

Todavía está pendiente por confirmarse si estos auriculares bluetooth saldrán de su país natal, China, donde comenzarán a venderse a partir de finales de este mismo mes de abril a un precio de unos XNUMX euros al cambio actual.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андрес Казау dijo

    Para que te roben por la noche en la calle jajaja