Опуштете се, единиците што го експлодираат Samsung Galaxy Note 7 не се нови

Samsung

Иако Samsung ја призна грешката со Samsung Galaxy Note 7 и се извини, единиците што се запалуваат или експлодираат продолжуваат да се појавуваат, единици за кои многумина мислат дека се новите верзии кои не експлодираат или претставуваат опасност за корисниците. Но поентата е во тоа Оние единици што експлодирале или се запалиле не се новите верзии дури и производи за продажба, но тие беа модели пред-производство.

Вести од минатата сабота за случај Галакси Ноут 7 кој гореше. Самсунг брзо го контактираше сопственикот на мобилниот и се обиде да го реши проблемот, иако видоа дека таквата единица е единица за пред-производство што не требаше да се продава.

Самсунг, како и другите брендови, обично испраќаат модели за пред-производство во продавниците неколку дена пред датумот на објавување за да можат клиентите да видат од прва рака како ќе работи, но тие не се единици што можат да се продаваат. Во секој случај, тие се уште се единици со лош дизајн и затоа се подложни на запалување и експлодирање.

Новите единици на Samsung Galaxy Note 7 сè уште не се во рацете на погодените корисници

И иако до најавените датуми за замена, Самсунг веќе требаше да ги заменува неисправните единици на нивните сопственици, во моментот никој не им кажа ништо за новиот модел или неговите перформанси, па разбирливо е дека пратките се одложени и нови единици сè уште не се достапни За корисниците. Во секој случај, новиот модел нема никакви дамки од пожар или експлозија, нешто што сите треба да го знаеме, но Дали навистина ќе биде моќно како и првата верзија? Дали ќе биде блокирано да се запали? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.