Снимка на видео за да креирате бесплатни анимации за цртање моливи на iPhone / iPad

La Продавница за апликации iTunes преполн е со апликации за фотографии и видео, и од време на време, гледаме нов оператор кој носи нешто ново на масата. Следствено, ова е жанрот на апликации кои покриваат можеби повеќе од другите, се должи на фактот дека, наидовме на нешто ново што е привлечно и привлечно за око, или нешто што популарното се продава за ограничено време, заслужува внимание на нашите читатели. Go2Share Видеото со цртање молив можеби не е револуционерно или уникатно, но ја завршува работата како што треба, и излезе бесплатно за ограничено време. Во суштина, оваа уредна мала апликација ќе ви овозможи да снимате видеа на ipod touch, iPhoneили iPad, во дизајн на скица со молив, одделувајќи го уметничкиот поглед на вашите креации од спротивното од вообичаеното. Она што е уште подобро е што апликацијата е лесна за употреба. Studyе учиме повеќе отколку само по раскинувањето.

Постојат безброј апликации за iOS таму одење на «Скица»Вашите фотографии, без разлика дали се спуштени свежи од фотоапаратот или се увезени од Ролна на камерата, но истото не е случај со видеото. Ова му дава на Моментот портрет видео малку предност во однос на конкуренцијата, а можеби и причината за неговата просечна оценка од 4.5 starвезди App Store. Првото лансирање на апликацијата на вашиот уред прска половина на сликата на Анџелина olоли низ вашиот екран, давајќи преглед на што е способна апликацијата. Надвор од почетниот екран, доаѓате до прегледникот, што, по дифолт, е во режим на видео.

Интерфејсот е едноставен и чист, со големо копче за стартување во долниот центар (за да започнете со снимање, вчера!), Заменување фотографија / видео во долниот десен агол, копче за опции во горниот лев агол, проследено со лост за назад и четврта камера. Копчето за повеќе ефекти горе десно ќе ве одведе на страницата на компанијата App Store за друг производ, за сега да може да се тргнете од тоа. Како што е јасно од жирантите, Видео Молив Портрет поддржува и режими на фотографии и видео и може да користи и предни и задни камери (вашиот уред мора да ги има).

Со апликацијата е многу едноставна. Посочете го посакуваниот објект и стигнете до зеленото копче за старт. Ако сте во режим на видео, снимањето ќе започне, за фотографии, само една слика е скршена. Во режимот на снимање, копчето за старт се заменува со крај на еден, кој (очигледно) може да се користи за да се означи крајот на сесијата за снимање. Нема ограничување на должината на снимката што можете да ја снимите. Прегледникот ја прикажува веќе скицираната верзија на сцената пред вас, за да знаете точно каков излез добивате. Вреди да се одбележи дека апликацијата не поддржува увоз на слики од фотографии, и може да се користи само за ново снимање.

Со притискање на копчето Опции се отвора панелот со 6 лизгачи на апликацијата, кој се состои од вредности на контраст, експозиција, сатурација, црвена, зелена и сина боја. Искрено, претходните три може да се користат за модифицирање на составот на вашето видео / слика, но последните три, имено RGB, се прилично бескорисни бидејќи немаат никакво влијание врз излезот. Исто така, има смисла, бидејќи цртежите се црно-бели, а ниту вашите ретуширани RGB вредности не треба да имаат никакво влијание.

Доаѓајќи до квалитетот на производството, тоа е прилично пристојно, иако може значително да се разликува со уредот што го користите. На пример, на iPhone 4 или iPod touch 4G, добивате 640 × 480 (VGA), видеа и слики, снимени со 10 fps. На iPhone 2 4S и iPad, резолуцијата останува иста, но брзината на сликата скока на 30 fps. На новиот iPad, резолуцијата добива и поттик, погодувајќи видео со висока резолуција на 1280x720, 30fps. Се разбира, овие резултати се со задната камера. Подолу е уште еден примерок што го зедовме на iPhone 4S.

Видеото со портрет со молив не е најдобро од ваков вид кога станува збор за мирна фотографија, но можноста за снимање уметнички нацртано видео со преглед во живо, и тоа, исто така, со добра резолуција и брзина на кадри, го прави вреден за напор. Проверете. Апликацијата беше бесплатна само за 0,99 долари, па ако брзате, можете да станете без да потрошите ништо. Тоа е универзална апликација, оптимизирана за iPhone и iPad и бара функционирање на iOS 5.0 или понова верзија.

Извор - Совети за зависност


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.