Audi Escape Room го посети Мадрид за да ја промовира технологијата на електрични возила

Ако не прашате за електричен автомобил, најверојатно најпрво ќе ви падне на ум Тесла, иако за момент е на дофат на малкумина среќници, иако со лансирањето на моделот Е, Елон Маск ќе може да го исполни својот сон за приближување на електричните возила на поголем број корисници.

Но, Тесла не е единствената компанија што работи на електрични возила за пошироката јавност. Мерцедес, БМВ, Ауди, дури и SEAT, работеа на оваа технологија веќе некое време за да можат лансирање возила со разумна автономија на пазарот што ни овозможува да го користиме секојдневно без да мора да поминуваме низ бензински пумпи.

Резултат од сликата за соба за бегство од етрони ауди

Ауди ја промовира својата технологија за електрични возила во Шпанија, прво во Барселона, а сега во Мадрид и за ова сака да го искористи влечењето што го одземаа Escape Rooms во последните неколку години. Аудио соба за бегство, се крсти како соба е-трон, едночасовно искуство во кое присутнитеВо групи од 3 до 5 лица, ќе имаат еден час да откријат каде е лекарот кој исчезнал без трага. Целокупната околина ќе ни понуди технолошки достигнувања како што се роботски краци, холограми, интерактивни проекции и механички инсталации со кои ќе треба да работиме за да го пронајдеме исчезнатиот лекар.

Резултат од сликата за соба за бегство од етрони ауди

Во текот на овие денови, и до следниот 30 ноември, можеме да ја посетиме оваа бесплатна активност што Ауди ни нуди да ја дадеме дознајте за вашата нова технологија на електричен погон во следните модели што ќе ги лансира на пазарот. Оваа изложба се наоѓа на улицата Палос де ла Фронтера број 20.

Како што изјави Ауди

Скоро еден час, учесниците патуваат кон иднината, каде мора да користат логика за да ги решат различните енигми и да поминат низ низа тестови, сите со најнова технологија; Само тогаш ќе можат да го решат предизвикот за да „избегаат“. Сметаме дека тоа е забавен начин јавноста да научи за иднината на електричните автомобили. Иднина што ќе биде реалност следната година со Audi e-tron quattro, кој ќе ја има најновата во 100% електрична технологија на погон што обезбедува опсег од повеќе од 500 километри. Со лансирањето на овој модел во 2018 година, ќе станеме една од водечките брендови во возилата со електричен погон.

Ако сте во Мадрид во текот на овие денови и сакате искористете ја технологијата на идните електрични возила на германската компанија, можеби е добра можност да се искористи овој настан, кој ве потсетувам, завршува на 30 ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)