Го соборивме Гинисовиот рекорд за најголемо истовремено обезбојување во светот со #RecordAliExpress

Во овој момент многу малкумина не знаат AliExpress, кинескиот еквивалент на Амазон кој денес е присутен во стотици милиони дневни пратки. Осмата годишнина од пристигнувањето на оваа платформа во Шпанија наскоро ќе се прослави, и кој е подобар начин да се прослави отколку со тепање Гинисов рекорд на настанот # РекордАлиЕкспрес, не?

Па, го споделивме овој необичен момент со AliExpress и другите колеги во медиумите, останете со нас, Откријте што се состои од светскиот рекорд за најголемо истовремено обезбојување во светот и доживејте ја магијата со AliExpress во целиот нејзин сјај, ќе го промашиш?

За ова, прес-тимот на AliExpress Тој не спомна ништо повеќе и ништо помалку отколку во Синес Калао, амблематски театар сместен во митската Плаза де Ка Calао неколку метри од Паласио де ла Пренса и веднаш до Гран Виа де Мадрид. Луксузна страница за луксузен настан. Малку по малку веста се рашири како пожар на еден ден од Фалас и плоштадот веќе беше непрооден, редот одеше на неколку стотици метри до улицата, но само околу 300 би можеле да бидат среќниците, имајќи предвид дека и медиумите како нас би биле таму.

И така беше, со соработката во презентацијата на Опсег капаци, составен од харизматичното дуо Jaауме и Карлос, кои се чини дека ги презентираа настаните целиот свој живот. Компанијата на шефот на маркетинг на кинеската фирма во Шпанија беше клучна за презентацијата и пред се дека работата добро функционираше. Кутиите беа подготвени, одбројувањето започна и имавме пет минути да сториме „unboxing“ од најпродаваниот производ во AliExpress Plaza España, јас бев јасен за тоа, ќе беше Xiaomi Miband 2, и тоа не разочара. Честитки за сите учесници, не секој ден се руши светски рекорд.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)