Создадете анимирани потписи

Ако сакате да создадете компјутерско анимирано работно место за уредување на вашите фотографии или веб-содржина, не двоумете се да изберете да ги користите страниците што можат креирајте анимирани фрази, или твоето име. Околу мрежата ќе можеме да најдеме голем број на овие страници што ќе можат да ве охрабрат да направите барем забавни дизајни во овој поглед. Како пример за неколку страници што ни ја нудат услугата, наоѓаме случаи како што се оние што имаат само наслов Анимирани потписи.

Во оваа класа страници ќе забележиме дека ни се нуди голема количина од букви стилови, што исто така ќе има ефект на движење или детали како што се осветленост или бои од сите видови. При избор на една од овие, ќе ни биде претставена целата азбука и достапните броеви, следното е да можеме да ги напишеме нашите имиња и да прифатиме така што како резултат ќе ни биде дозволено да ја преземаме сликата или да се појави код да го инсталираме на нашите страници, блогови или каде и да ни текне И токму на овој едноставен начин постигнувате привлечна работа.

Добра страница за создавање анимирани имиња е AnimatedNames.net (http://nombresanimados.net/crear-texto-animado-generar.php), каде што можете да креирате анимирани текстови и букви за вашите омилени социјални мрежи како што се MySpace, Facebook, итн.

Во Animated-names.com (http://www.nombres-animados.com/), ќе најдете галерија со анимирани имиња на гиф.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Аукси dijo

    Тоа е затоа што би сакал името на подарокот да ти се заблагодарам.