Создадете ваши сопствени кредити на Војна на вездите на вашиот паметен телефон Андроид со Star Words

Во последниве години, стана обичај, во средината на декември, момците од Дизни да издаваат нов филм во франшизата „Војна на Starвездите“. По овој повод, денес 15 декември е датум на премиера на Војна на вездите: Епизода VIII: Последниот џедај, осма рата од оваа популарна сага која секоја година успева да ги победи сите претходни рекорди.

Кредитите на „Војна на Starвездите“ се предмет на восхит и имитација на многу апликации. Како би можело да биде поинаку, во моментов на Андроид имаме апликација Star Words, апликација што ни овозможува креирајте ги нашите кредити на „Војна на вездите“ со текстот што го сакаме, како што можеме да видиме на сликата погоре.

Благодарение на апликацијата Star Words, можеме да ги создадеме првичните наслови на нашите омилени видеа во само неколку чекори и да ги додадеме со уредник на видео во нашите креации, или директно од нашиот паметен телефон или директно од нашиот компјутер. Оваа апликација е достапна за преземање бесплатно и искрено не мислам дека ќе трае долго кога Дизни ќе ја запознае. И покрај тоа што е достапно за бесплатно преземање, мора да поминеме низ кутијата и да платиме 1,69 евра, ако сакаме да ги смениме Star Words за друг текст.

Во рамките на опциите за прилагодување, можеме да додадеме не само текстот што сакаме да го прикажеме, но, исто така, можеме да додадеме музика, така што кога ќе снимаме видео, наместо да го снимаме амбиенталниот звук со микрофонот на нашиот паметен телефон, да се додаде аудио-траката што ја сакаме, со што ќе заштедиме работа за уредување при монтирање на видеото, особено ако да го сториме тоа директно од нашиот паметен телефон.

Ние исто така можеме прилагодете ја брзината на кои сакаме да се појави текстот, големината на фонтот, максималната должина на текстот, јачината на звукот на музиката, сликата во позадина, ориентацијата на видеото, додадете бледнее на црно кога ќе заврши видеото ... Како што речено погоре, повеќе од веројатно е дека оваа апликација ќе биде отстранета од Google Play Store, порано отколку подоцна, па ако сакате да можете да ја користите, не го одложувајте преземањето.

Зборови со Starвезда
Зборови со Starвезда
Развивач: Токата
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.