Sony целосно ги редизајнира своите безжични слушалки PS4 Gold

Слушалките се одлична борба за најисклучителните гејмери, И сега има многу алтернативи за да можеме да играме на нашиот PlayStation без премногу да се комплицираме. Сепак, навистина безжичен и навистина добар звук, ги нема толку многу. Вака Сони успеа да заслепи многу корисници со своето безжично злато PS4.

Сега беше кога Сони сметаат дека е соодветно, години подоцна, повторно да ги издаде своите слушалки со неверојатен нов, целосно црн сјаен дизајн тоа несомнено ќе им се допадне на многумина и ќе привлече нови набавки за оние кои сè уште беа неодлучни.

Овие безжични слушалки чија анализа веќе ја донесовме во ActualidadGadget, Тие се едни од најдобрите особено на неговиот VSS звук што имитира 7.1 со едноставни стерео звучници, оваа виртуелизација на аудио за која се грижи PlayStation 4 Благодарение на неговите различни профили, тоа е тотално неверојатно, можеме да го потврдиме. Овој редизајн е наменет да биде повеќе усогласеност Со PS VR, иако во реалноста тоа е едноставен редизајн на надворешниот изглед, зошто ќе се излажеме, и покрај фактот што сега е вклучен и еден вид класичен помошен кабел од 3,5 мм, полуадаптиран во теорија за PlayStation ВР

Што има сега? Нови влошки со малку поголема дупка за подобро затворање на увото (претходните исто така го сторија тоа), и комплетно црна внатрешност со облога. Во меѓувреме, надворешноста сега има пластична боја Jet Black како оригиналниот PlayStation 4, но малку други промени. Уште еднаш, Sony ќе ги лансира слушалките по цена од 89 до 100 евра, во вообичаените продажни места во наредните неделиНе добивме ниту официјални датуми на лансирање, но сè покажува дека е веќе повеќе од подготвено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.