Sony ги подобрува и ги прави своите пакети PlayStation VR поевтини

PlayStation VR

Секторот за виртуелна реалност е сè уште во фаза на полетување, сепак, неговиот прогресивен развој, како и со другите технологии, нуди а континуирано подобрување на квалитетот и перформансите бидејќи цените се намалуваат.

Добар пример се наоѓа во платформата за виртуелна реалност на Sony, PlayStation VR, кој штотуку го објави подобрени и поевтини пакувања што несомнено ќе биде добро прифатено од корисниците.

Sony најавува нови и поевтини пакети PlayStation VR

Ако сте еден од оние кои сè уште не одлучиле да скокнат во светот на виртуелната реалност, денес имаме добра вест да ви дадеме: Sony ја намали цената на своите производи на PlayStation VR, платформа за виртуелна реалност за PlayStation 4.

Playstation VR

Според информациите обезбедени од самата јапонска компанија, Два нови пакувања со подобрени карактеристики и пониски цени ќе бидат пуштени во продажба следниот XNUMX септември така, ако размислувавте да добиете некој од нив во следните неколку дена, најдобро е да почекате и да продолжите да читате.

El нов пакет билети за PlayStation VR 399 долари од Сони вклучува а Вклучена е камера на PlayStation, нешто што претходно се бараше, но што поради некоја причина не беше вклучено. Логично, ова предизвика одредена непријатност кај гејмерите, па Sony избра да ја вклучи камерата како стандардна ставка.

El најскапиот пакет PlayStation VR, што веќе вклучува камера на PlayStation, два контролери на PlayStation Move и играта на PlayStation Worlds, видете го падот на цената за 50 долари, што значи, со тоа се утврдува на 449 $ во споредба со претходната $ 499.

Playstation VR

Без сомнение, овој умерен пад на цената што го понуди Sony на платформата PlayStation VR ќе охрабри многу корисници да „скокаат во базен“ сепак, фер е да се признае тоа, иако тоа е наједноставниот начин за многу играчи да се потопат во светот на виртуелната реалност, бидејќи тие веќе имаат дел од потребниот хардвер, сè уште производ со висока цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.