Сони започнува добро утро на MWC со својот Xperia XZ Premium

Рано наутро, јапонската фирма закажа средба со медиумите за да ги претстави своите уреди, во овој случај предводник на смартфон што го претставија оваа година на настанот што се одржа во Барселона, е Sony Xperia XZ Premium. Првото нешто што ќе го кажеме е дека тоа е спектакуларен терминал со неризичен дизајн (како што тоа секогаш го прави фирмата), но дека во него е навистина спектакуларно и Има 4k екран, да, првиот што стигна до мобилните уреди. 

Покрај овој нов Sony Xperia XZ Premium, тие пуштија во продажба уште два терминали на Серија Xperia XA и презентираше други производи како што е револуционерниот проектор Sony Xperia Touch -што може да се резервира денес- или новиот Уво Xperia. Па, ќе ги видиме сите овие производи еден по еден, но сега ќе започнеме со новиот предводник на компанијата.

Спецификации

За нив, она што можеме да го истакнеме на прв поглед е дека ако го монтирате новиот Qualcomm Snapdragon 835 но тоа не е единствената промена во однос на претходниот модел и е дека овој нов Sony додава покрај процесорот што теоретски требаше да биде за Samsung на „ексклузивен“ начин уште една GB RAM меморија, па останува 4 GB RAM меморија LPDDR4.

На екранот на овој нов уред мора да го кажеме тоа Sony е првата што користи 4K HDR резолуција на екранот на паметниот телефон. Има големина од 5,5 инчи 8 (прием 0,3 ″ во споредба со сегашната) и 806 dpi. Несомнено, екранот мора да се види во живо, но лично мислам дека 2K е повеќе од доволен за 5 или 6-инчен мобилен уред, бидејќи не го прави производот толку скап ...

Камерата на оваа нова Xperia XZ Premium не заостанува и тие ја истакнаа опцијата за снимање видеа со квалитетен HD 720p со 960 слики во секунда. Деноминацијата Движење на окото, им овозможува на овие опции, покрај тоа што прават рафали од четири фотографии и му овозможуваат на корисникот да избере и нивните вградена меморија во внатрешноста на самиот сензор ја подобрува брзината на пренос покрај тоа што искривува помалку направени слики. Неговата задна камера е 19 км, а предната 13.

Во врска со оперативниот систем за кој зборуваме Андроид 7.1, има батерија од 3230 mAh со брзо полнење, ќе имате само на располагање 64 GB внатрешна меморија И ќе биде достапен во следните месеци, да, нема детали за неговата цена и покрај тоа што првите гласини го пласираат приближно 700 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.