Sony продолжува со ажурирања на Nougat, овој пат на Xperia XZ

Андроид 7.0

Ако пред извесно време им ја соопштивме веста за недоаѓање на Android Nougat 7 до терминалите на Huawei, овој пат она што го имаме е официјалната потврда за ажурирањето за Sony Xperia XZ, уред кој веќе беше презентирана од јапонската компанија на ИФА во Берлин оваа година. Смартфонот на Сони е една од новите терминали лансирана оваа година и делумно е нормално што порано или подоцна ќе се ажурира на Android Nougat 7.0.Во оваа прилика новата верзија на Нугат ќе пристигне или пристигнува преку ОТА на корисниците што го имаат овој уред на Sony. Самата фирма е таа што го најавува своето пристигнување уште од нејзиното постоење Блог Xperia И не би се изненадиле ако додека го пишуваме овој текст на вашиот уред, известувањето за ажурирањето ќе прескокне, бидејќи се чини дека е објавено за сите истовремено.

Ако сте еден од корисниците што имаат еден од овие Sony Xperia XZ, не одложувајте со проверка во поставките на уредот ако ја имате на располагање оваа нова верзија, бидејќи ОТА може да скокне при пристап. Евидентно е дека подобрувањата што се додаваат во оваа нова верзија на Андроид се доволна причина да сакаме да го ажурираме уредот, и ако имаме можност да го направиме тоа токму сега, најдоброто нешто е да се активира.

Sony е една од фирмите што навистина се грижи за корисниците во оваа смисла и обично издава ажурирања за нивните уреди од прва, така што во оваа смисла не можеме да имаме поплаки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.