Површинскиот телефон може да има процесор Intel Kaby Lake

Површински телефон

Долго време зборувавме за гласина дека Microsoft може да лансира паметен телефон под името Surface за да го надополни својот Surface Pro таблет / лаптоп.Во многу случаи, гласините обично не одат подалеку од тоа, обична гласина. Сепак, во други прилики, гласините што обично ни нудат повеќе вистински податоци за уредот дека компанијата компанија во објавата на истиот. Јасен пример за тоа што го коментирам може да се види во презентацијата на iPhone 7, каде повеќето гласини беа потврдени на денот кога Apple го претстави.

Денес зборуваме за Surface Phone, терминал за кој зборуваме повеќе од една година и кој теоретски се очекува до крајот на оваа година или почетокот на 2017 година. Во други наврати зборувавме за можноста овој терминал може преминете од користење на ARM процесори во оние со x86 архитектура, нешто што очигледно би било порано отколку подоцна и ние ги игнорираме гласините кои тврдат дека момците од Редмонд би имале намера да обложуваат на процесор Intel Kaby Lake.

Овој процесор би имал интегриран графички процесор и би ни понудил потрошувачка и перформанси многу повисоко од она што во моментов можеме да го најдеме во мобилната телефонија. Покрај тоа, овој вид процесори ќе ни овозможи да користиме десктоп апликации директно на нашиот паметен телефон, функција што ќе го направи Continumm позначаен, што ни овозможува да го поврземе паметниот телефон со монитор и тастатура и да го користиме како да е компјутер.

Големината на екранот на овој терминал би била голема, помеѓу 5,5 и 6 инчи со резолуција од 2.560.1.440 пиксели. Камерите на уредот исто така би биле аспект што треба да се истакне во терминалот со 21 mpx за задниот дел и 8 mpx за предниот дел, резолуции што надминуваат она што обично го спроведуваат главните производители на мобилната телефонија, каде што тие одлучија да ја намалат резолуцијата со тоа што ќе се подобрат квалитетот на нивните сензори.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.