Протекоа спецификациите на OnePlus 6

Датум на објавување на OnePlus 6

Азиската фирма OnePlus успеа да добие важна ниша на пазарот во последните неколку години, особено кај најстручните корисници, бидејќи неговиот однос перформанси-квалитет и цена е многу добар. Но, како што минуваа годините, терминалот ја зголеми својата цена, нешто што логично не беше многу смешно за неговите следбеници.

OnePlus лансира нов терминал приближно на секои шест месеци, затоа следниот јуни треба да ја лансира новата генерација, OnePlus 6, чиј терминал, очигледно, главните карактеристики веќе протекоа, и како што можеме да видиме, повеќето гласини што беа објавени за тоа се исполнети.

Внатре во OnePlus 6, наоѓаме најновиот процесор на Qualcomm моментално достапен на пазарот, Snapdragon 845 придружен со 6 GB RAM меморија и капацитет на складирање од 128 GB, повеќе од доволно за да се покријат повеќето потреби на корисникот, колку и да се интензивни.

Екранот расте до 6,28 инчи и ќе има Full HD + резолуција, кој, следејќи го апсурдниот тренд на повеќето производители, избра да спроведе изрез, каде што ќе се најде само камерата, ако сликите што протекоа досега се конечно потврдени.

Во фотографскиот дел, наоѓаме двојна задна камера од 16 и 20 mpx, соодветно со бленда од f / 1,7. На предниот дел на уредот, наоѓаме камера од 20 mpx со бленда од f / 2,0.

Батеријата на овој нов модел, расте до 3.420 mAh. Hitе се појави на пазарот со најновата верзија на Android достапна на пазарот, Oreo 8.1. Во однос на цената на овој терминал, веројатно е дека тој ќе достигне или малку надминува 600 евра, иако засега ќе мора да почекаме до јуни за да го потврдиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.