Филтрирани од Кина спецификациите на Google Pixel и Pixel XL

пиксел-пиксел-хл

Не можеме да престанеме да внимаваме на претстојните презентации на Гугл, особено денес дека конечно е потврден новиот хибриден проект помеѓу Андроид и Хром ОС, наречен „Андромеда“, што ќе биде вонредна состојба меѓу двата оперативни системи и може да се понуди во овој нова палета на уреди Google Pixel и Pixel XL. На кратко, она што доаѓа од Кина се точните спецификации со кои би го виделе новиот отвор Google Pixel на 4 октомври. Ако сакате да знаете која е вистинската моќ на новите паметни телефони на Google, внимавајте на написот.

Тимот на SlashGear имал пристап до наводни внатрешни информации што мора да ги чуваме со голема претпазливост, сепак, спецификациите не се премногу далеку од она што денес го гледаме на Интернет.

Пиксел (Марлин)
• Екран: 5 инчи со 2K резолуција и AMOLED панел
• Процесор: Qualcomm Snapdragon 820
• RAM меморија: 4 GB
• Капацитети на складирање: 32 GB, 64 GB
• Камера: 12MP камера наназад со снимање на видео 4K
• Предна камера: 8-мегапикселна
• Батерија: 2770-mAh
• Поврзување: USB-C, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, 4G LTE, 3G

Pixel XL (едрилица)
• Екран: 5.5 инчи, со 2K резолуција и AMOLED панел
• Процесор: Qualcomm Snapdragon 820
• RAM меморија: 4 GB
• Капацитети на складирање: 32 GB, 128 GB
• Камера: 12MP камера наназад со снимање на видео 4K
• Предна камера: 8-мегапикселна
• Батерија: 3450-mAh
• Поврзување: USB-C, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, 4G LTE, 3G

Овие два уреди ќе бидат претставени следниот 4 октомври, со рака на нов WiFi рутер, хибрид помеѓу таблет и лаптоп наречен Pixel C, нов Android TV и евентуално часовник со Android Wear. Имаме повеќе да бидеме будни и трпеливи ако сакаме да ги знаеме сите новости за Google Pixel. Иако не можеме да ја избегнеме возбудата од познавање на хибридот помеѓу оперативниот систем Chrome и Android, за кој се претпоставува дека може да биде вклучен и во Pixel XL и во Pixel C.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.