Протекоа спецификациите за Мото М.

моторола-мото-м

Кога ќе ја завршиме годината, големите производители веќе ги претставија терминалите со кои сакаат да достигнат максимален број на корисници, особено ако зборуваме за врвната класа, иако Самсунг не се снајде толку добро откако беше принуден да повлечете ја Белешката 7 поради проблемите со експлозијата, проблеми што се чини дека се проширија и на машините за перење, како што ве информиравме пред неколку дена. Кога остануваат уште неколку дена за Motorola да го претстави новиот Moto M терминал, најважните карактеристики на овој нов терминал штотуку се филтрирани, со што компанијата сака да го наследи овој Божиќ.

Пристигнувањето на Moto G4 и G4 Plus на пазарот предизвика огромен гнев кај многу корисници бидејќи компанијата ги зголеми цените во споредба со претходната генерација, нешто вообичаено кај сите производители, но привлекува поголемо внимание кај поевтините терминали. Новиот Moto M ќе се појави на пазарот по цена близу 265 евра, но во моментов не знаеме кога ќе се случи.

Спецификации на Мото М.

Овој нов терминал на Motorola ќе се појави на пазарот со 5-инчен екран и Full HD резолуција. Овој пат процесорот ќе биде Helio P15, оставајќи го настрана Qualcomm и да се определат за фирмата Медиатек, која многу добро се снаоѓа во последните години. На овој начин Motorola се приклучува на долгиот список на производители што го оставаат Qualcomm настрана, заедно со Samsung и Huawei, кои почнуваат да користат свои процесори.

Внатре наоѓаме 4 GB RAM меморија, задна камера од 16 mpx и предна камера од mpx. Не можете да го пропуштите сензорот за отпечатоци кој се наоѓа веднаш до задната камера. Што се однесува до складирањето, Moto M ќе понуди 32 GB внатрешна меморија што може да се прошири преку microSD картички и батерија од 3.050 mAh. Hitе се појави на пазарот со Android M, со ажурирање на Android Nougat.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.