Спецификациите и цената на очекуваниот Xiaomi Mi Note 2 се филтрираат

Xiaomi

El Xiaomi My Note 2 Долго време е на усните на сите, поради континуираните протекувања и гласини што ги прочитавме за новиот предводник на кинескиот производител. Неколку дена веќе знаеме дека неговата официјална презентација ќе се одржи на 25-ти овој месец и од минатото утро ги знаеме и неговите официјални карактеристики и нејзината цена.

И тоа е тоа Презентација во PowerPoint, филтрирана од разни медиуми, ни овозможи детално да го знаеме новиот и очекуван Mi Note 2. Како што ќе видиме подолу, нема ништо различно од очекуваното и што веќе го знаевме, иако ни помага да го потврдиме и исто така да знаеме зошто можеме да го купиме.

Тука ви го покажуваме Карактеристики и спецификации на новиот Xiaomo Mi Note 2;

 • 5.7-инчен Sumer AMOLED дисплеј со Force Touch и резолуција од 2560 x 1440 пиксели
 • Snapdragon 821 процесор со Adreno 530 GPU
 • 4 или 6 GB RAM меморија
 • 64 или 128 GB внатрешна меморија
 • Двојна задна камера со сензор Sony IMX318 од 23 мегапиксели
 • Предна камера од 8 мегапиксели
 • Батерија од 4.100 mAh со брзо полнење
 • Ултразвучен скенер за отпечатоци од прсти на Qualcomm и читач на ирис

Xiaomi

Со оглед на карактеристиките, несомнено е дека ќе се соочиме со таканаречен high-end уред, за кој многумина стравуваат дека ќе може да го засени не само Galaxy S7 edge, туку и iPhone 7 на Apple. Покрај тоа, нејзината цена нè повикува да помислиме дека битката ќе биде страшна и тоа е дека новиот предводник на Xiaomi може да се купи за 380 евра во моделот со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија и за 406 евра оној што ќе го понуди ни RAM меморија 6 GB и 128 GB простор за складирање.

Што мислите за цената и карактеристиките со кои новиот Xiaomi Mi Note 2 ќе се појави на пазарот на 25 октомври?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.