Huawei Nova 5T: цени, спецификации и достапност на новиот терминал Huawei

Huawei Нова 5T

Пред неколку недели, момците од Huawei официјално ја претставија новата серија Mate, составена од Mate 30 и Mate 30 Pro, два фантастични терминали кои ќе бидат совршени кога со нив можат да управуваат услугите на Google а не од оние на Huawei, поради ограничувањата што ги подразбира ова.

Mate 30 и Mate 30 Pro не беа единствените терминали што азиската компанија планираше да ги претстави пред крајот на годината, бидејќи пред неколку часа ги претстави Huawei Нова 5T, терминал што доаѓа од раката на Андроид и ни нуди сооднос квалитет и цена на кои сме навикнати и тој веќе е достапен во продавницата Еспасио Хуавеи во Мадрид.

Фотографски дел од Huawei Nova 5T

Huawei Нова 5T

Овој нов терминал оди по стапките на сериите P и Mate на Huawei e вклучува поставување на четири камери да може да фати секој момент во која било состојба. Четирите леќи што ги вклучува Huawei Nove 5 се:

  • 48 mpx главни
  • Широк агол од 16 mpx
  • 2 mpx макро
  • Бавен Боке од 2 mpx

Како што можеме да видиме, голема разновидност на леќи дозволете ни да фатиме кој било момент или ситуација во кои се наоѓаме, од прекрасни пејзажи до детали одблизу. Предната камера достигнува 32 mpx, идеална за правење селфи со квалитетот што го бараме.

Како опсегот P и Mate, Nove 5T вклучува систем за вештачка интелигенција кој е одговорен за изведбата различни фаќања и спојување на најдобриот дел од секоја од нив да понуди максимална можна острина во секое време.

Спецификации на Huawei Nova 5T

Во рамките на овој нов терминал, терминал со кој управува Андроид 9 со слојот за прилагодување EMUI 9.1, го наоѓаме процесорот Kirin 980 придружена со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија. Батеријата од 3.750 mAh е компатибилна со брзо полнење и ни овозможува да преминеме од 0 до 50% батерија за само 30 минути.

Екранот на овој нов терминал на Huawei достигнува до 6,26 инчи и ни нуди мала дупка во горниот лев дел од 4,5 мм екранот каде што се наоѓа предната камера од 32 mpx. За разлика од другите модели кои избраа да го интегрираат сензорот за отпечатоци под екранот, Nova 5T го интегрира на една од страните и ни овозможува да го отклучуваме терминалот за само 0.3 секунди.

Бои и достапност на Huawei Note 5T

Huawei Nova 5T на Huawei е достапен во три бои: Crush Blue, Dark Black и Midsummer Purple, со 3Д ефект што создава холографски изглед кој привлекува големо внимание. Цената на овој модел достигнува 429 евра и е достапен во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.