Спецификации на Samsung Galaxy A7

Galaxy A9

Самсунг, како и другите производители, не само што живее на високо ниво, иако за корејската компанија претставува најголем дел од приходите генерирани од нејзината поделба за мобилни телефони. За неколку години, Samsung престана да лансира терминали од ниска класа, за да се фокусира на средниот и високиот опсег. Еден од следните модели што се појави на пазарот е Samsung Galaxy A7, терминал од кој штотуку се филтрирани одредниците потврдувајќи го она што веќе го објавивме во „Актуелиадад гаџет“, „Галакси А7“ е терминал со многу добри перформанси и ќе ги отежни конкурентите од средната класа.

Иако во моментот не протече слика за тоа како физички ќе биде овој терминал, се претпоставува дека тој ќе ја следи линијата на серијата Samsung A, со метално тело. Според податоците на AntuTu, Galaxy A7 кој ќе се појави на пазарот следната година ќе има AMOLED екран со Full HD резолуција (1.920 x 1080 пиксели). Внатре Повторно наоѓаме процесор произведен од компанијата, Exynos 7870 со 8 јадра и графички процесор Mali T830. Со сето ова ќе управуваат 3 GB RAM меморија, што ќе му овозможи на терминалот да ја премести Android верзијата 6.0.1 без проблеми со кои сигурно ќе се појави на пазарот.

Што се однесува до внатрешното складирање, можеме да видиме како Samsung обложува на 64 GB. Задната камера на терминалот ќе биде 16 mpx како предната. Проблемот што го гледаме со терминалот е тоа што тој ќе пристигне следната година со Android 6.0.1 Кога најновата верзија на Android, број 7, веќе е на пазарот веќе неколку месеци. Гледајќи колку време е потребно за Samsung да ги ажурира своите терминали, не треба да нè изненадува што следната година ќе започне ажурирање за Android 7.x, со цел да биде попривлечно за јавноста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.