Спецификации на Samsung Galaxy C7 Pro

галаксија-в7

Samsung живее не само од опсегот S, иако по некое време попладнево се чини дека имаа Корејците на Samsung полици скоро сите средни и ниски опсези да се фокусираме само на врвната класа, опсег што нуди најголем дел од придобивките што компанијата ги добива од продажбата на мобилни уреди. Минатиот мај, Samsung го претстави Galaxy C7, терминал со среден опсег за азискиот пазар. Благодарение на AnTuTu и Geekbench, откриена е нова варијанта на Galaxy C7, Galaxy C7 Pro, терминал со кој ќе управува Snapdragon 626.

Внатре во овој уред наоѓаме 4 GB RAM меморија, Full HD екран, Предни и задни камери со 16 mpx, сензор за отпечатоци, двојна SIM ... Надворешноста на овој уред е изработена од алуминиум како и најновите модели на врвната компанија на корејската компанија.

Во моментов не знаеме дали се одвиваат плановите на Samsung понудете го овој нов уред ширум светот или иако повторно ќе го ограничи лансирањето на овој крајl во некои региони, како што се случи со Galaxy C7. Она што се чини дека е јасно е дека лансирањето на овој терминал ќе се одржи во текот на целиот месец декември. Во однос на цената, не протекоа информации за тоа, но треба да биде слична на Galaxy C7.

Спецификации на Samsung Galaxy C7 Pro

 • 5,7-инчен (1920 x 1080) Full HD Super AMOLED дисплеј
 • Окта-јадрен чип Snapdragon 626 14nm со такт од 2.2 GHz
 • Adreno 506 GPU
 • GB RAM меморија 4
 • 64 GB внатрешна меморија што може да се прошири преку микро SD до 256 GB
 • Андроид 6.0.1 слез
 • Хибридна двојна SIM (нано + нано / microSD)
 • Задна камера од 16 MP со двоен тон LED блиц, бленда f / 1.9
 • Предна камера од 16 MP со бленда f / 1.9
 • Сензор за отпечатоци
 • 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2.4 + 5GHz), Bluetooth v 4.2, GPS, NFC

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.