Спецификации, цена и достапност на Samsung Galaxy A8 (2018) во Шпанија

Samsung штотуку го претстави во Шпанија Samsung Galaxy A8 (2018), терминал што стигнува на пазарот за да се обиде да го поедностави, уште повеќе ако е можно, широк спектар на терминали што корејската компанија ги има на пазарот, така што на овој начин корисниците се појасни за опциите што ги нуди компанијата.

Samsung Galaxy A8, ни нуди 5,6-инчен екран, во формат 18: 5.9 тоа оди од едната до другата страна на екранот, ако не остави речиси никакви рамки на страните. И горните и долните рамки се намалија значително без да се понуди никакво физичко копче на предниот дел на терминалот, каде што ги наоѓаме само двојната предна камера, звучникот и сензорот за близина.

Samsung целосно ја обнови серијата А со екран за бесконечност вграден во стаклено тело, и на предната и на задната страна со метална рамка што го покрива работ на уредот и кои го олеснуваат држењето на телефонот, како и неговата употреба. Екранот ја има функцијата Always On Display, функција што ни овозможува да ги проверуваме известувањата без да мора да го отклучуваме телефонот во кое било време или да мора целосно да го вклучиме екранот.

Samsung Galaxy A8 (2018) ни нуди задна камера од 16 mpx со бленда од f / 1,7. Но, онаму каде што е особено впечатливо е двојната предна камера од 16, односно 8 mpx, двете со бленда од f / 1,9, со кои корисниците можат да ги користат во зависност од резултатот што го бараат, без разлика дали е позадината надвор од фокусот или портрети со позадина остра и светла.

Samsung Galaxy A8 (2018) Спецификации

Екран 5.6-инчен FHD + Super AMOLED 1.080 x 2.220
Камери Предна: 16 мегапикселна FF (f1.9) + 8 мегапикселна (f1.9) двојна камера / Задна: 16 мегапикселна F (f1.7) камера
Мерките X x 149.2 70.6 8.4 mm
тежина 169 g
Процесор Окта јадро (2.2 GHz двојно + 1.6 GHz Hexa)
RAM меморија 4 GB
Внатрешно складирање 32 GB може да се прошири преку микро SD картички до 256 GB
Batería 3.000 mAh / Компатибилен со брзо полнење
Врска USB-C
Система operativo Андроид 7.1.1
НФЦ Si
Conectividad Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2.4 / 5GHz) / VHT8 / 256QAM / Bluetooth 5.0
Сензори Акцелеметар / барометар / сензор за отпечатоци / жиро сензор / геомагнетски сензор / магнетски сензор / близина на сензор / RGB сензор за светло

Цена и достапност на Samsung Galaxy A8 (2018)

Samsung Galaxy веќе Во Шпанија е достапен за 499 евра од вчера и е достапен во три бои: црна, златна, сина и орхидеја

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.