Споредба на брзината на сите модели на iPhone што се објавени

споредба-сите-iPhone

Ако сте редовен следбеник на главни теми, сигурно сте виделе како Apple секогаш се стреми кон тоа споредете ги перформансите на најновиот модел на iPhone што го претставува со првиот што компанијата го лансираше, споредба која очигледно нема смисла, бидејќи првиот iPhone беше лансиран пред 9 години, кога технологијата не беше иста како што уживаме во моментов. Како што објавија од Apple во главната точка, покрај тоа што тие беа најдобриот iPhone што го создадоа (лошо би било спротивното), компанијата со седиште во Купертино тврди дека процесорот A10 Fusion на новиот iPhone е 120 побрз од првиот модел што го лансираше Apple на пазарот.

На видеото што ви го прикажуваме, можеме да видиме различни тестови што се извршени на сите модели на iPhone, од времето потребно за вклучување, отворање на камерата, резултатите од перформансите, но и само на компатибилните уреди, исто така има направено тест за брзина на ID на допир кога станува збор за отклучување на уредот, каде што, iousубопитно, победи iPhone 6s Plus.

Логично кога ќе ги поминете низ Geekbench, новите модели на iPhone ги победија претходните модели на улица, особено iPhone 7 Plus. На AnTuTu тестот тие исто така ги чистат своите ривали. Што се однесува до тестот за отворање на апликацијата за фотографии, можеме да видиме како новите iPhone телефони се повторно најбрзи заедно со некои постари. Овој тест исто така мери децибелите на звучниците, Докажува дека iPhone 7 и iPhone 7 Plus освојуваат и благодарение на фактот што имаат два звучници.

Што се однесува до греењето, можеме да видиме како постарите модели, новите iPhone-и, се горе-долу се на исто ниво со нив. постари модели. Колку е поголем моделот, температурата достигната од уредот е исто така зголемена. Овој тест се изведува откако ќе се стави апликација за изведба во автоматски режим каде што процесорот е претворен во максимум за да ги види неговите перформанси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.