Според гласините во 2017 година нема да имаме iPhone SE

Јаболко

По презентацијата на iPhone 7 и iPhone 7 Плус, кои имаат голем успех на пазарот, се чини дека Apple не планира да ги обнови своите iPhone SE, барем во текот на следната 2017 година. Оваа информација ја објави добро познатиот кинески аналитичар Минг-Чи Куо, кој е прилично сигурен извор кога станува збор за прашања во врска со Купертино.

Да потсетиме, iPhone SE или iPhone Special Edition, беше терминал со изглед скоро идентичен со оној на iPhone 5S, но во него се чуваше целата моќ на iPhone 6S. Како можеше да биде поинаку, беше насочено кон многу корисници кои сè уште многу ги ценат малите екрани како оној на iPhone SE.

Причините што нема да видиме нов iPhone SE на пазарот се најразновидни, иако најважни се сè повеќе намалена продажба на терминали со мал екран, вклучително и iPhone, и на штета на паметните телефони со екрани со 5.5 инчи или дури и повисоки.

Покрај тоа, не смееме да ја заборавиме цената на iPhone SE, која е очигледно превисока за она што ни го нуди, иако исто така разбираме дека некои корисници сепак сакаат да имаат терминал со мал екран.

Дали сметате дека „Епл“ е во право што одлучи да не лансира нов „Ајфон СЕ“ во 2017 година?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Ниту 7S зошто зборуваат само за 8