Преглед на спортски фотоапарати SJCAM M20, добри перформанси со одлична цена

Спортска камера SJCAM M20

Уште еднаш, во Actualidad Gadget ви донесуваме анализа на новите уреди што излегуваат на пазарот. Овој пат е ред на Спортска камера SJCAM M20, новиот модел на брендот кој доаѓа да го замени претходниот М10 модел. Главните предности во однос на M10 се дека неговата големина е уште помала (со која се соочуваме со една од најкомпактните спортски камери на пазарот) и камерата која се зголемува од 12 MP на 16 MP и го вклучува моделот M20. Неговата цена е многу привлечна, бидејќи можеме да го купиме М20 за само 109 долари.

Карактеристики на спортската камера

странична спортска камера

Вака изгледа SJCAM M20

На ниво на дизајн, М20 се издвојува по своето компактен вертикален дизајн, кога нормалното нешто кај овој тип камери беше најмногу хоризонтален дизајн чист стил на GoPro. На овој начин тие добиваат производ со навистина тесни димензии од 40 мм широк, 54 мм висок и 29 мм долг и со а тежина со вклучена батерија од само 54 грама. Оваа мала големина и тежина го прават M20 идеален уред за употреба беспилотни летала или RC автомобили.

Во однос на квалитетот на сликата, М20 ја монтира 206 MP MP сензор Sony IMX16CQC што дава многу добри резултати. Овозможува а Максимален агол од 166 степени што несомнено е ценето при снимање видеа на отворено и сакаме да ја пренесеме околината околу нас во видеото со најреален можен резултат. Батеријата од 900 mAh овозможува автономија од 80 минути, што не е лошо.

Таа има интегриран ЛЦД-екран од 1,5 инчи што овозможува и во реално време да гледаат што снима камерата и пристап до менито за конфигурација на уредот.

Да ги видиме останатите технички карактеристики.

Уред SJCAM M20
Чип Новатек NTK96660
Сензор Сони IMX206CQC
Аголна леќа  Степени на 166
Екран 1.5 инчен ЛЦД
Видео «4K @ 24FPS (2880 * 2160) 2K (2560 x 1440) @ 30 FPS 1080 P (1920 x 1080) @ 60 FPS 1080 P (1920 x 1080) @ 30 FPS 720 P (1280 x 720) @ 120 FPS WVGA @ 240fps »
Фото «16 MP (4.608 x 3.456) 12 MP (4.032 x 3.024) 10 MP (3.648 x 2.736) 8 MP (3.264 x 2.448) / 5 MP (2.592 x 1.944) 3 MP (2.048 * 1.536) Опсег на ISO 100 - 800 »
Формати на видео Мов и МП4
Формати на слики JPG
функции «Едноставно фаќање режим на рафал од 3 фотографии во секунда тајмер снимање додека батеријата се полни dashcam аудио запис снимање за откривање режим на снимање под вода изминувањето на времето "
Поврзувања "микро SD microUSB микроХДМИ »
Внатрешна меморија нема
Надворешна меморија microSD
Conectividad «Wi-Fi 802.11 b / g / n Bluetooth »
Batería Јон-литиум 900 mAh за автономија од 80 минути
Компатибилни оперативни системи «Windows XP и подоцна Mac OS X 10.4.11 и подоцна »
цена  109 $

Достапно во 7 бои

камери-бои

На ниво на прилагодување, камерата е достапен во 7 бои па изборот е многу висок. Во нашиот случај ја испробавме традиционалната црна боја, но можете да ја купите во сина, бела, жолта, црвена, сребрена и златна боја.

Мислење на уредникот

Спортска камера SJCAM M20
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 109
 • 80%

 • Спортска камера SJCAM M20
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Екран
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Камера
  Уредник: 85%
 • Автономија
  Уредник: 75%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 97%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 97%

Поени во корист

Добрите

 • Голема вредност за парите
 • 7 достапни бои
 • Многу компактен и лесен модел
 • Добри технички карактеристики

Поени против

Contras

 • ЛЦД-екранот изгледа лошо на сонце
 • Траењето на батеријата е малку тесно

Видео запис за работа на SJCAM M20

На следното видео можете да ја видите спортската камера како работи на мотор.

Фото галерија

Во следната галерија со фотографии можеме да видиме сите детали за SJCAM M20 и неговите додатоци

Конечна проценка

Спортската камера SJCAM M20 е модел со технички карактеристики што ќе ги задоволи потребите на огромното мнозинство на корисници. Има голема вредност за парите и благодарение на малата големина и малата тежина е совршено да го носите насекаде. Силно препорачана набавка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мануел Урета dijo

  Добро утро, и како се чувствувате со камерата денес? Колку трае батеријата?

  1.    Мигел Гатон dijo

   Батеријата трае околу 80-90 минути. Камерата работи многу добро, вистината е дека сум среќен.

   поглед,

 2.   Xavier dijo

  Добро, се сомневам помеѓу jкам .... ако беа по иста цена, кој би го купиле? М10 плус, М20 или 5000 wifi? Ти благодарам многу

 3.   Јован dijo

  Не можам да ги гледам видеата, кога ќе ги предадам на компјутер, тие изгледаат пикселизирано. зошто е затоа што имам лексар 633x 32gb hc I класа 10. Ви благодарам.

  1.    Хавиер dijo

   компјутерска картичка
   обидете се да го видите на помоќен компјутер

 4.   Белисарио Муњоз dijo

  Тоа укажува на целосна меморија, а датотеките Фотографии и видеа се на 0, укажува на 12 достапни цели од 32 GB ... Не разбирам