Средниот опсег на Nokia 5G е многу близу

Nokia 5g

Веќе неколку месеци, во различни медиуми од нашиот сектор читаме дека Nokia многу ќе се обложуваше на 5G. Нешто вообичаено кај најголемиот дел од производителите кои имаат намера да продолжат активни и ажурирани. Но, мора да се признае дека само Нокиа се осмели да го потврди тоа "Е „донесе“ 5G за пошироката јавност преку подостапни паметни телефони.

Во текот на вчерашниот ден можевме да го знаеме тоа овие изјави се сè поблизу да станат реалност. И, најголемиот дел од вината е благодарение на новите процесори на Qualcomm, кои ќе се користат покрај високите, други паметни телефони од средна класа.

Nokia ќе го направи 5G подостапен

Како и со најновите и најнапредните технологии што паметните телефони постепено ги вградуваат, најексклузивната и најскапата палета прва ја нуди. И како општо правило, да се има најновиот од најновите исто така се претвора во потребата од поголема инвестиција. Нормално е да се види како има нова верзија на Samsung Galaxy S1o која има 5G.

Па добро Nokia предложи направи тој пристап до паметен телефон со технологија за поврзување 5G не е резервиран само за неколкумина. Кажи оваа технологија врска која може да биде само оние што ќе ја испробаат исто така на дофат на повеќе „нормални“ џебови. Облог, оној на Нокиа, што можеби вреди да се добие легија на следбеници.

Nokia 8.2

Новите чипови создадени од Qualcomm, процесорите Snapdragon 865 и Snapdragon 765, тие имаат еден јасна ориентација кон 5G, а исто така и на вештачката интелигенција. Две од најнапредните и најразвиените технологии во последните месеци. И особено, Snapdragon 765, можеби најскромниот од двајцата, би можел да биде избраниот став храна нова Nokia со 5G конекција.

Смартфонот на Nokia со 5G ќе пристигне безбедно во 2.020 година, иако немаме официјален датум, па дури ни името на уредот. Неколку часа откако ја знаевме следната Nokia 8.2, има шанси да биде избран да го вгради новиот чип Snapdragon 765. Утре ќе оставиме сомнежи. Дали Nokia повторно ќе се врати благодарение на 5G?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.