Среќен корисник веќе го има Galaxy S8 Plus и го ловеле користејќи го

Samsung Галакси S8

Неколку дена по почетокот на Светскиот мобилен конгрес, продолжува вртлогот на вести и гласини за новите паметни телефони што ќе бидат претставени на настанот што ќе се одржи во градот Барселона, како и секоја година. Покрај тоа, вести за Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus што, како што веќе знаеме, нема да биде презентирано на MWC, туку на приватен настан на 29 март.

Во последните часови тие се објавени на социјалната мрежа Веибо неколку слики во кои е ловен корисник со употреба на Galaxy S8 Plus. Во моментов не се познати причините поради кои овој корисник би го имал новиот предводник на Самсунг, но со оглед на сликите, тие изгледаат прилично веродостојни и фигурата на новиот терминал е препознаена доста добро.

Samsung

Сликите ни овозможуваат да видиме a уред со екран кој скоро ги достигнува рабовите и читач на отпечатоци кој се наоѓа на задната страна. Може да се соочиме со не-дефинитивен модел на Galaxy S8 Plus, кој се користи сигурно за да се изврши некаков вид тест. И тоа е дека предниот дел има неколку чудни црни ленти, а исто така во задниот дел може да се согледа како пораката е избришана.

Засега, време е да продолжиме да чекаме за да можеме официјално да ги запознаеме новите Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus, за кои веќе знаеме голем дел од нивните карактеристики и спецификации. Немавме среќа да го видиме, тестираме или добиеме единица за тестирање како овој корисник, така што ќе мора да продолжиме да ви ги кажуваме сите информации и гласини што се појавуваат на мрежата на мрежи.

Samsung

Дали мислите дека сликите што ви ги прикажавме денес покажуваат вистински Galaxy S8 Plus во кој корисникот веќе има среќа да ужива?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.