Набавете го Devolo 1200+, најдобриот PLC на пазарот во овој подарок

Деволо 1200+

Проблемите со врската се повеќе присутни. Тешко е да најдеме добар опсег во целиот наш дом или работно место. Затоа Деволо работи на подобрување на перформансите на врската со години. Нас самите Ги тестиравме овие производи во повеќе од една прилика за да ја подобриме мрежата како што може да видите во нашиот преглед. Со задоволство ви го кажуваме тоа можете да добиете еден од овие фантастични производи тотално бесплатно. Внесете и откријте како.

Нашето искуство со производот

Деволо 1200+

По една недела тестирање на Devolo PLC, имаме сигурност дека е без сомнение тоа што го ветува. Сепак, многу фактори ќе влијаат на неговата употреба, како што се квалитетот на домашната електрична мрежа, пречки и многу повеќе. Иако, најважната работа при играњето, што е латентност, е тешко потенцирана, само што се зголемува помеѓу 3 и 6 m / s, што ја прави сигурно интересна алтернатива за гејмерите. Добивме NAT 2 и Open NAT на PlayStation 4, со истата моќност што ја примавме со кабел од околу 15m CAT 5e.

Уредот Се рекламира за 139,90 € на својата официјална веб-страница, ова е главната алтернатива за купување. Од друга страна, можеме да го најдеме за возврат во вообичаените продажни места како што се Медија Маркт или Амазон по нешто повисока цена, бидејќи во Амазон го наоѓаме за приближно од 150 до 120 евра, како Премиум производ кој ужива во бесплатна испорака за 24 часа

Ајде да добиеме WiFi-врска нема загуби или застој практично со иста моќност што ја емитуваше главниот рутер. Ова е можеби главната причина зошто се соочуваме со неоспорно скап производ, но оној што го нуди она што го ветува. Можеби нема да стане првиот избор при купување на PLC, но несомнено ќе биде оној што е избран во тешки или претпоставени случаи на индустриски или канцелариски врски.

Како да учествувам?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.